Euro
10.1651
0.25%
Dolar
8.666
0.22%
Altın
489.81
0.36%
Borsa
1.393
-1.86%
Bitcoin
385.000
-6.19%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Beyoğlu'nda bir eve uyuşturucu baskını

  Uyuşturucu madde ticareti suçundan aranan ve cezaevi firarisi olan 57 yaşındaki “Nene” lakaplı torbacı kadın yakalandı.
  • İHA
  • 24.08.2018 - 10:20
  • Güncelleme : 24.08.2018 - 11:37
  Beyoğlu'nda bir eve uyuşturucu baskını

  Beyoğlu’nda “uyuşturucu madde ticareti” suçundan aranan ve “cezaevi firarisi” olduğu öğrenilen “Torbacı Nene” lakaplı M.K.’nin (57) peşinde olan narkotimleri, İstiklal Mahallesi’nde olduğu ihbarını aldı.

  KAÇMAYA ÇALIŞTI

  Fiziki ve teknik takiplerin ardından operasyon için düğmeye basan tim, dün saat 17.00 sıralarında Sahaf Mezarlığı Sokak’taki adrese geldi. Polis ile şüpheli kadın arasında kısa süreli kovalamaca da yaşandı.

  Beyoğlu nda bir eve uyuşturucu baskını #1

  UYUŞTURUCU MADDELER ELE GEÇİRİLDİ

  Duvar önünde durdurularak kıskıvrak yakalanan M.K.’nın üst araması yapıldı. Yapılan aramada kadının eteğinin iç cebinde, bez parçasına sarılmış satışa hazır çok miktarda “skunk” diye tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu maddelere timler tarafından el konulurken, M.K. ise kelepçelenerek gözaltına alındı. Torbacı kadının yanındaki kızı ve kardeşinin de üst aramaları yapılarak Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu yapıldı. Kadınların yapılan sorgularında da “uyuşturucu madde ticareti” yapmak suçlarından emniyette kaydı bulunduğu öğrenildi.

  Beyoğlu'nda bir eve uyuşturucu baskını VİDEO

  Beyoğlu nda bir eve uyuşturucu baskını #2

  KAPILAR KOÇBAŞIYLA KIRILDI

  Gözaltı işleminin ardından tim, koçbaşıyla kadının yaşadığı evin kapısını kırdı. İçeriye baskın yapan tim, evde geniş çaplı arama gerçekleştirdi. Dairenin adeta altını üstüne getiren tim, yoğurt kaplarından kovanın içindeki sulara kadar aranmadık yer bırakmadı. Eve ait depoya da giren polis, valizleri tek tek aradı. Dışarıda ise duvarların aralarına bakan tim, çöplerin de içini tek tek aradı.

  Yapılan aramalarda her taşın altına bakan tim, tahtaların altına gizlenmiş hassas terazi ve şeffaf kilitli poşetler ele geçirdi. Sokaktaki yabancı uyruklu bir şahsıda durduran polis, pasaportu olmayan kişiyi üst aramasını yaptıktan sonra kelepçeledi.

  Beyoğlu nda bir eve uyuşturucu baskını #3

  Operasyonun tamamlanmasının ardından gözaltına alınan “Nene” lakaplı torbacı kadın, polis ekipleri tarafından büroya götürüldü. Polis, ele geçirilen maddelerin yanı sıra uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen çok miktarda paraya, cep telefonuna ve kırmızı reçete ile satılan tabletlere de el koydu.

  Beyoğlu nda bir eve uyuşturucu baskını #4

  Beyoğlu nda bir eve uyuşturucu baskını #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir