Bingöl'de iki yolcu otobüsü devrildi: 22 yaralı
AA & Ensonhaber

Sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen Cesur Bingöl firmasına ait 12 AJ 444 plakalı yolcu otobüsü, kar ve tipinin etkili olduğu Karlıova-Erzurum kara yolunun Boncukgöze köyü mevkisinde devrildi.

Kazada otobüsteki 15 kişi yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla Bingöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Karlıova-Erzurum kara yolunun Dörtyol köyü mevkisinde de Metro Turizme ait, sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen 42 ARG 61 plakalı yolcu otobüsü devrildi.

Kazada otobüsteki 7 kişi yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince kaldırıldıkları Bingöl Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Bingöl Valisi Ahmet Hamdi Usta, Karlıova ilçesinde farklı mevkilerde 2 yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu yaralananları, tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

Karlıova-Erzurum kara yolunun Boncukgöze köyü ile Dörtyol köyü mevkilerinde iki yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu yaralanan 22 kişinin, Bingöl Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

Vali Usta, beraberinde İl Sağlık Müdürü Veysel Tosun ile, yaralıları tedavi gördükleri hastanede ziyaret ederek, sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Usta, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Otobüs kazalarının 20 dakika arayla gerçekleştiğini belirten Usta, yaralıIarın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

Usta, şunları kaydetti:

"Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz. Yaralılarımızın çoğu Bingöl'den transit geçiş yapan vatandaşlarımız. Onları sağ salim illerine ulaştırmak da boynumuzun borcu. Hepsine acil şifalar diliyorum. Sağlık Müdürümüz Veysel Tosun ile başhekimliği ve poliklinikleri de ziyaret ederek sağlık görevlilerimize teşekkür ettim."