Petrol
93.7
0.05%
Euro
18.2677
-0.05%
Dolar
17.9612
0.07%
Altın
1.018
0.11%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
425.637
-1.02%
31ºC
İstanbul
Güneşli 31 C

  Bir saat arayla trenin altında kaldılar

  Kocaeli'de iki üniversite öğrencisi feci şekilde can verdi.
  • 26.01.2012 - 01:50
  Bir saat arayla trenin altında kaldılar

  Bir saat arayla trenin altında kaldılar #1

  İzmit Plaj Yolu mevkiinde bir saat arayla meydana gelen iki ayrı tren kazasında iki üniversite öğrencisi hayatını kaybetti. İntihar izlenimi veren kazalarla ilgili soruşturma başlatan polis, her iki olayın birbiriyle bağlantılı olup olmadığını araştırıyor.

  2 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ HAYATINI KAYBETTİ

  Kocaeli İzmit'te Plaj Yolu mevkiinde birbirine yaklaşık 200 metre mesafede bir saat arayla iki ayrı tren kazası meydana geldi. İntihar izlenimi veren kazalarda üniversite öğrencileri 28 yaşındaki Sevim Gökçe ile 25 yaşındaki Burak Yıldırım hayatını kaybetti.

  Birbiriyle bağlantılı olduğu izlenimi veren kazalardan ilki, İzmit İlçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde Plaj Yolu Mevkii'nde saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Adapazarı'ndan Haydarpaşa'ya gitmekte olan makinist Harun G. yönetimindeki 11615 sefer sayılı yolcu treni, tren yolunda yürüyen Kocaeli Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencisi Sevim Gökçe'ye (28) çarptı.

  ÜZERİNDEN NOT ÇIKTI

  Talihsiz kadın parçalanarak feci şekilde hayatını kaybetti. Sevim Gökçe'nin kulaklıkla müzik dinlediği ve bu nedenle trenin geldiğini fark etmediği ileri sürülürken, üzerinden çıkan not, genç kadının intihar ettiğin ortaya çıkardı. Otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlığı'na kaldırılan Sevim Gökçe'nin üzerinden "Ölümümden kimse sorumlu değil. Sizi çok seviyorum" yazılı not çıktı.

  BİR SAAT SONRA İKİNCİ KAZA

  Sevim Gökçe'nin feci şekilde can verdiği kazadan bir saat sonra olay yerine 200 metre mesafede bir kaza daha yaşandı. Bu kez Haydarpaşa-Adapazarı seferini yapan yolcu treni Burak Yıldırım adlı 25 yaşındaki bir gence çarptı. Trenin altında kalan Yıldırım olay yerinde hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybeden Burak Yıldırım'ın Afyonlu olduğu ve Sakarya Üniversitesi'nde öğrenim gördüğü öğrenildi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen bu gencin de ilk yaşanan kaza gibi raylara çıktığı ve yaklaşan treni gördüğü halde çekilmediği iddia edildi. Olayın ardından ekiplerin incelemeleri sonucu Burak Yıldırım'ın cansız bedeni Asri Mezarlık morguna kaldırıldı.

  İNTİHARLARIN BİRBİRİYLE ALAKASI SORUŞTURULUYOR

  Bu arada makinistin polise verdiği ifadede, tren yolunda ilerleyen genci fark ettikten sona uzun süre korna çalmasına rağmen raylardan ayrılmadığını söylediği öğrenildi. Polis, raylarda benzer şekilde hayatını kaybeden gençlerin intiharlarının birbirleriyle alakalı olup olmadığını tespit etmek için geniş çaplı soruşturma başlattı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir