Bodrum'da bir kişi kendi köpeğini sokak ortasında öldürdü

bodrum

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, İngiliz vatandaşı 48 yaşındaki B.C., 12 yıldır sahibi olduğu Kol isimli Alman kurdu cinsi köpeğini cadde ortasında herkesin gözü önünde tahra ile başına vura vura vahşice öldürdü.

200 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Kendisine engel olmak isteyenlere saldıran B.C., polis tarafından gözaltına alındı. "Kol'u da çok seviyordum ama artık yaşlanmıştı, hastaydı. Nasıl olsa ölecekti. Ha öyle ölmüş ha böyle ne farkeder?" diyerek, hayvanseverlerin tepkisini çeken B.C., Kabahatlar Kanunu'na göre 200 lira para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.

Bodrum'da bir kişi kendi köpeğini sokak ortasında öldürdü

"NASIL OLSA ÖLECEKTİ?"

12 Yıldır beslediği köpeğini acımasızca öldüren B.C.'nin "Köpekleri çok severim. Kol'u da çok seviyordum ama artık yaşlanmıştı, hastaydı. Nasıl olsa ölecekti. Ha öyle ölmüş ha böyle ne farkeder? Ölümü elimden oldu. O'nu temizledim. Bunda anormal bir şey yok. Her gün onlarca insan ölüyor kimse sesini çıkarıyor mu? Niye bu olayı bu kadar büyütüyorsunuz? Biraz sonra köpeği götürüp, gömeceğim. Başka bir köpek alır beslerim" demesi, çevredekilerin adeta kanını doldurdu.

Bodrum'da bir kişi kendi köpeğini sokak ortasında öldürdü

Bu sırada olayı haber alarak gelen Animale Center veterineri Erkan Sözbilen, müdahale etmek istediği köpeğin öldüğünü fearkedince, B.C.'ye dönüp, "Uzun yıllardır Kol'a birlikte bakmıyor muyuz? Bir canı böyle almaya ne hakkın var? Bırak da onun uyutulup, uyutulmayacağına biz karar verelim" diyerek, tepkisini dile getirdi.

"BUGÜN BUNU YAPAN YARIN İNSANLARA DA SALDIRABİLİR"

B.C.'den şikayetçi olan yat imalat ustası Mustafa Yılmaz, "Kendisini burada uzun yıllardır tanıyoruz, yatlarda çalışıyor. Çok iyi Türkçe konuşuyor, köpekleri seviyordu. Bugün tahra ile köpeğinin başına vurarak öldürdüğünü görünce şok olduk. Yaralı köpeği kurtarıp, veterinere götürmek istedik, ancak buna izin vermeyip, bize de saldırdı. Niye böyle bir şey yaptı anlayamadık. Bugün bunu yapan yarın aynı şekilde insanlara da saldırabilir" dedi.

Bodrum'da bir kişi kendi köpeğini sokak ortasında öldürdü

"YASA TASARISI BİR AN ÖNCE KABUL EDİLMELİ"

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu da yaşanan olayı vahşet olarak niteleyip, "Bir canlıyı sokak ortasında hunharca herkesin gözü önünde öldürenlere en ağır cezayı verecek yasa ne yazık ki halen TBMM'de tasarısı halinde bekliyor. Bu katiller suçu işledikten yarım saat sonra ellerini kollarını sallayarak yine aramızda dolaşacaklar. Yeni yasa tasarısı kabul edilirse en azından bu tür suçlara 2 yıldan 5 yıla radar hapis cezası geliyor. Tasarının bir an önce yasallaşmasını istiyoruz. Aksi taktirde bu tür kişilerin, yarın değil bir köpeğe bir insana da elinde kesici aletle saldırmayacağının hiçbir garantisi yok" diye konuştu.

Bodrum'da bir kişi kendi köpeğini sokak ortasında öldürdü