Petrol
112.6
0.38%
Euro
17.3662
-0.12%
Dolar
16.6252
-0.08%
Altın
972.32
-0.07%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
337.966
-1.38%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Boşanma davasına 12 saat kala öldürüldü

  Edirne'de emekli polis memuru Necip D. boşanmak isteyen hemşire eşini öldürdü.
  • 27.03.2013 - 15:28
  Boşanma davasına 12 saat kala öldürüldü

  Boşanma davasına 12 saat kala öldürüldü #1

  Edirne Devlet Hastanesi Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Servisi'nde hemşire olarak görev yapan Nurcan D. (38), 13 Kasım 2012 günü polis memuru eşi Necip'in kendisini silahla öldürmekle tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  1,5 AY ÖNCE EMEKLİ OLDU

  Savcılık silahla tehdit suçlaması ile soruşturmayı yürütürken, Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne talimat yazarak Necip D.'nin (45) beylik tabancasına el koydu. Edirne Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru olan Necip D. bu gelişme üzerine Havsa İlçe Emniyet Müdürlüğü emrine tayin edildi. Ancak tabancası alınan ve tayini Havsa ilçesine çıkan Necip D. 1,5 ay önce emekli oldu.

  ÇOCUKLARINI ALIP BAŞKA EVE TAŞINDI

  Çift arasındaki geçimsizlik artınca Nurcan D. 4 Aralık 2012 tarihinde boşanma isteğiyle Edirne Aile Mahkemesi'ne dava açtı. Nurcan hemşire 18 yıllık evliliklerinden olan 17 yaşındaki oğlu Ahmet Utku ve 13 yaşında oğlu Berfuğ Buğra'yı alarak başka bir eve taşındı.

  Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından polis memuru hakkında silahla tehdit suçundan 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın 19 Şubat 2013 günü yapılan duruşmasında Nurcan D. şikayetinden vazgeçti.

  BOŞANMA DAVASINA 12 SAAT KALA

  Edirne Aile Mahkemesi'nde bugün sabah saat 10.00'da görülecek boşanma davasından önce dün akşam saat 22.00 sıralarında Necip D. Edirne Devlet Hastanesi Göğüs ve Kalp Damar Cerrahisi Servisi'nde nöbetçi olan eşini telefonla arayarak bahçeye gelmesini istedi. Ardından da bugün Edirne Aile Mahkemesi'nde görülecek olan boşanma davasından vazgeçmesini istedi. Nurcan hemşire boşanma davasından vazgeçmeyeceğini söyleyip çalıştığı servise gitmek istediği sırada, Necip D. nereden temin ettiği henüz belirlenemeyen belindeki tabancayı çıkartan eşine arkadan 4 el ateş etti. Kurşunlardan biri Nurcan D.'nin başının ardından girip beynini parçaladı. Diğer üç kurşun ise vücuduna isabet etti. Çılgın eş daha sonra da tabancayı çenesinin altına dayayarak ateşleyip intihar girişiminde bulundu.

  Silah sesini duyan hastanedeki görevli doktorlar, olay yerine gittiklerinde mesai arkadaşlarını ve eşini kanlar içinde buldu. Çalışanlar mesai arkadaşlarını ve eşini hastanenin acil servise götürdü. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Nurcan D. hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Necip D. ise geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındı.

  ÇOCUKLARI ARAYA GİRMİŞ

  Geçtiğimiz  kasım ayında, çıkan bir tartışmanın ardından Necip D.'nin eşine tabanca çekerek öldürmek istediği, ancak araya giren çocukların tabancayı babalarının elinden aldığı öğrenildi. Necip D.'nin hastanedeki tedavisi sürerken, Nurcan D. için bugün çalıştığı hastanenin bahçesinde tören düzenlenecek, ardından da cenazesi memleketi Nevşehir'e gönderilecek.

  Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturma sürüyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir