Petrol
114.18
0.60%
Euro
17.5326
-0.02%
Dolar
16.8001
-0.16%
Altın
978.34
0.06%
Borsa
2406
0.00%
Bitcoin
338.862
4.80%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Cezaevi firarisi yeni doğan bebeğini parayla sattı

  İzmir'de cezaevi firarisi kadın ve dini nikahlı eşi, yeni doğan bebeklerini para karşılığında bir iş adamı ve eşine sattı, jandarma yakaladı
  • İHA
  • 18.11.2016 - 13:53
  Cezaevi firarisi yeni doğan bebeğini parayla sattı

  Cezaevi firarisi yeni doğan bebeğini parayla sattı #1

  İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, cezaevi firarisi olarak aranan B.T. ile yine cezaevi firarisi olarak aranan dini nikahlı eşi Z.Ç. isimli kadının Dikili ilçesi bölgesinde bulundukları ve yeni doğan çocuklarını para karşılığı sattıkları yönünde bilgi edindi.

  BEBEĞİNİ SATTIKLARI KİŞİNİN KİMLİĞİYLE HASTANEYE YATIRILDI

  Jandarma ekiplerince yapılan operasyon sonucunda B.T. ile dini nikahlı eşi Z.Ç., geçtiğimiz Çarşamba günü yakalandı.  Araştırmayı derinleştiren jandarma istihbarat ekipleri, cezaevi firarisi olarak aranan Z.Ç.’nin İzmir il merkezinde bulunan özel bir hastanede geçtiğimiz 14 Kasım günü G.G. isimli kadının kimliği ile yatış yaparak doğum yaptığını belirledi.

  DOĞUM BELGESİ DE SATTIKLARI KİŞİNİN ÜZERİNE ÇIKARTILDI

  Z.Ç.’nin doğum masrafları olan yaklaşık bin 500 liranın ise kimlik bilgileri ile yatış yaptığı G.G. ve eşi A.G. tarafından karşılandığı tespit edildi. Z.Ç.’nin, G.G.’ymiş gibi hastanede doğum yapması nedeniyle doğum belgesinin G.G. adına nüfus cüzdanı çıkarttıkları tespit edildi.

  JANDARMA YAKALADI

  Çocukları olmayan işadamı A.G. ile eşi G.G., ailelere aracılık yaptığı ve doğum yaptığı esnada Z.Ç.‘ye refakatçilik yaptığı belirtilen K.A., jandarma ekiplerince yapılan operasyon sonucu doğan bebekle birlikte aynı gününün gecesi jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

  Cezaevi firarisi yeni doğan bebeğini parayla sattı #2

  AİLECE SUSMA HAKKINI KULLANDILAR

  Cezaevi firarisi olarak aranan B.T. ve eşi Z.Ç., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Çocukları olmayan ve iddiaya göre bu nedenle Z.Ç.’nin bebeğini satın alan işadamı A.G. ile eşi G.G.’nin ifadelerinde çocuk karşılığında aileye ne kadar para verdiği konusunda susma haklarını kullandıkları öğrenildi. Doğan çocuğun soy bağını değiştirmek suçundan G.G., A.G. ve doğum yaptığı esnada başında refakatçı olarak kalan K.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir