Petrol
95.98
-0.69%
Euro
18.2826
-0.09%
Dolar
17.889
-0.34%
Altın
1.032
0.15%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
417.178
-3.34%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Cinayeti soğuk kanlılıkla anlattı

  Viola Ochkhikdze ilk duruşmada Fırat hakkında ağır suçlamalarda bulundu.
  • 15.10.2011 - 18:35
  Cinayeti soğuk kanlılıkla anlattı

  Cinayeti soğuk kanlılıkla anlattı #1

  Fırat Sezer'i, başına çekiçle vurup öldürdükten sonra bıçakla cesedini parçalara ayıran Viola Ochkhikdze ilk duruşmada Fırat hakkında ağır suçlamalarda bulundu

  İstanbul Sultangazi'de boş bir arazide cesedi parçalanmış bulunan 9 yaşındaki Fırat Sezer'i öldürdükleri iddia edilen Gürcistan uyruklu üvey anne ile üvey anneanne ilk kez hakim karşısına çıktı.

  CİNAYETİ SOĞUK KANLILIKLA ANLATTI

  Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar Ekaterine Ochkhikidze (28) ile Viola Ochkhikidze ve müşteki Necmi Sezer katıldı. Savunma yapan sanık Viola Ochkhikidze, müşteki Necmi Sezer, kızı Ekaterine Ochkhikidze ve çocuklarla aynı evde kaldıklarını, olay sabahı erkenden kalktığını, öz torunu Taha ile ilgilendiğini, o sırada damadı Necmi Sezer'in ilk eşinden olan çocukları Fırat ve Helin 'ni birlikte yatakta öpüşür vaziyette gördüğünü söyledi. Ochkhikidze, ''Helin'i oradan alarak yatağına götürdüm. Fırat o sırada kirli elbiselerini giymişti. Kızım da Fırat'ın kirli elbiseleri giymesi nedeniyle onunla tartışıyordu. Sonrasında Fırat'ın mutfağa gittiğini gördüm. Çıktığında elinde bıçak vardı" dedi. Fırat'ın elinden bıçağı almak için hamle yaptığı sırada koltuğun üstüne düştüğünü dile getiren Ochkhikidze, korkutmak için çekiç aldığını, ancak karnına tekme attığı için Fırat'ın kafasına çekiçle 2 defa vurduktan sonra da bıçakladığını ve sonrasında gelişen süreci soğukkanlılıkla anlattı.

  DAVA ERTELENDİ

  Ochkhikidze'nin avukatı Hüseyin Çubukçu, Helin Sezir'in dinlenmesini talep etti. Mahkeme, Helin'in bulunduğu Seniha Şakir Koordinasyon Merkezine yazı yazılarak, çocuğun bulunduğu ortam ve psikolojisi dikkate alınarak tanık olarak ifade verip veremeyeceği konusunda bilgi alınmasını, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir