Petrol
86.71
2.92%
Euro
19.3961
-0.01%
Dolar
18.6343
0.01%
Altın
1.059
-0.07%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
323.043
3.15%
13ºC
İstanbul
Bulutlu 13 C

  Cinsel istismar sanığı: Benim kadına ihtiyacım yok

  Bolu'da komşusunun zihinsel engelli kızına cinsel istimarda bulunan sanık "Benim kadına ihtiyacım yok" diyerek suçlamaları reddetti.
  • DHA
  • 29.11.2016 - 16:50
  Cinsel istismar sanığı: Benim kadına ihtiyacım yok

  Cinsel istismar sanığı: Benim kadına ihtiyacım yok #1

  Abdullah Ç., iddiaya göre karşı apartmanda oturan komşusunun zihinsel engelli kızı Z.K.'ya geçen Şubat ve Ağustos aylarında cinsel istismarda bulundu. Son olayda mahalledeki çalılık alanda Abdullah Ç.'yi ablasına cinsel istismarda bulunurken gören Z.K.'nın erkek kardeşi ailesine haber verdi.

  46 YIL HAPİS İSTEMİYLE MAHKEMEYE ÇIKTI

  Olayın ortaya çıkması üzerine aynı sokakta oturan R.K. da Abdullah Ç'nin kendisine 3 kez cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. İki ailenin şikayetiyle tutuklanan Abdullah Ç., Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Çocuğun cinsel istismarı', 'Cebir, tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Nitelikli cinsel saldırı' ve 'Cinsel taciz' suçlarından 46 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı.

  Duruşmada mağdur Z.K. ve ailesi de hazır bulunurken, R.K. ve ailesi katılmadı.

  "BANA SALDIRIRKEN ERKEK KARDEŞİM BİZİ GÖRDÜ"

  Sosyal hizmet uzmanı eşliğinde ifade veren Z.K., "Abdullah ağabey Şubat ayında bana bahçedeyken saldırdı. Ben de kimseye söyleyemedim. Çünkü zihinsel engelli olduğum için kimse bana inanmazdı. 6 ay sonra ben dışarıda gezerken beni mahalledeki çalılıklara götürdü. Ben ona, 'Abdullah ağabey, sen benim amcamsın, ağabeyimsin ne olur yapma' dedim. Bana saldırırken erkek kardeşim bizi gördü. Ama o inkar etti" dedi.

  SANIK: BENİM KADINA İHTİYACIM YOK, BENİM EŞİM VAR

  Sosyal hizmet uzmanı, Z.K.'nın zihinsel engelli olmasına rağmen samimiyetle olayı anlattığı kanaatinde olduğunu, ifadesinin dikkate alınabileceğini belirtti. Sanık Abdullah Ç. ise suçlamaları reddederek, "Ben çalılık alanın orada geziyordum. Zeynep'i gördüğümde üstü başı açıktı. Bunlarla ailece görüşürüz. Komşumun kızı olduğu için gidip baktım. O sırada erkek kardeşi geldi. Olayı yanlış anladığını söyledim. Bu kızı mahallede herkes bilir. Mahallede bu kız ile ilgili dönen dedikoduları bir araştırın. Benim zaten kadına ihtiyacım yok. Evliyim, benim eşim var. Benim bunun yaşında çocuklarım var. Tamamen yalan söylüyorlar" dedi. Sanığın eşi de eşinin böyle bir şey yapmayacağını söyledi.

  SANIĞIN TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

  Mahkeme heyeti, Z.K.'yı ruhen ve bedenen kendini savunabilecek durumda olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk ederken, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi


  Görüş Bildir