Euro
10.1074
0.69%
Dolar
8.3096
0.45%
Altın
489.82
0.27%
Borsa
1.448
-0.86%
Bitcoin
469.033
-4.11%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı

  Samsun'daki kreş bugün itibariyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından kapatıldı.
  • DHA
  • 17.05.2016 - 17:43
  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı

  Atakum İlçesi'nde özel bir kreşte 4 gün önce meydana gelen olayda, iddiaya göre E.Y.'nin elektrik işleri yapan babası Mesut Y., okul idaresinin talebi üzerine kreş içindeki kameralarda sorun olup olmadığına bakmak için sisteme girdiğinde, kamera kayıtlarını inceledi. Bu sırada görevli öğretmen ve yönetici olan B.Ö.'nün aynı gün oğluna şiddet uyguladığını gördü. Kamera kayıtlarını geriye doğru taradığında başka çocukların da benzer duruma ve kötü muameleye maruz kaldığını gördü. Kreşten dönen B.Ö. de babasına öğretmeninin sopayla bacaklarına vurduğunu söyledi. Bunun üzerine Mesut Y., Atakum Denizevler Polis Merkezi'ne giderek şikayette bulundu, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden oğlu için sağlık raporu aldı.

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı #1

  3 ÇALIŞANA SORUŞTURMA

  Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından söz konusu olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sözkonusu özel kreşte bulunan çocuklara karşı kasten yaralama eylemi sebebiyle kreş çalışanları B.Ö., M.G., G.K., hakkında 15 Mayıs 2016 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı belirtilerek, "İlgili medya organları tarafından haber konusu olan iddia ve şikayetler Cumhuriyet Başsavcılığımızca değerlendirmeye alınmış olup, sorumlular hakkında yasal inceleme devam etmektedir" denildi.

  Samsun'da kreş görevlisi çocukları dövdü VİDEO

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı #2

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı da söz konusu olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Balcı, olayın müdürlüğüne ulaşmasının ardından iki personeli görevlendirdiğini ve gerekli idari soruşturmanın başlatıldığını belirterek "Söz konusu kreş 17 Mayıs 2016 tarihi ile kapatılmış olup, adli süreç yetkili merciler tarafından takip edilmektedir" dedi.

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı #3

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı #4

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı #5

  Çocuklara şiddet uygulanan kreş kapatıldı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir