Petrol
83.2
-0.61%
Euro
19.2655
0.04%
Dolar
18.6258
0.00%
Altın
1.042
0.06%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
308.713
-2.23%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Diri diri toprağa gömülen gencin suçluları yakalandı

  Denizli Kent Ormanı'nda toprağa gömülü, vücudunun onlarca yerinden kesici aletle yaralanmış halde ölü bulunan Onur Sandal'ın katil zanlıları gözaltına alındı.
  • 16.11.2014 - 17:12
  Diri diri toprağa gömülen gencin suçluları yakalandı

  denizli

  Denizli Kent Ormanı'nda toprağa gömülü, vücudunun onlarca yerinden kesici aletle yaralanmış halde ölü bulunan Onur Sandal'ın (16) katil zanlısı olarak kız arkadaşının ağabeyi Akın T.'nin (Tokdemir) (18) polise teslim olmasının ardından, babası Ahmet T. (Tokdemir) (46) de gözaltına alındı.

  "ANNEM HAKKINI HELAL ETSİN"

  Baba-oğulun, bıçak ve falçatayla 65 yerinden yaralayıp, diri diri gömdüklerini itiraf ettiği Sandal'ın ölmeden önceki son sözlerinin "Ölüyorum, annem hakkını helal etsin. Ona çok eziyet ettim" olduğu öğrenildi. Polis, bir işyerini güvenlik kamerası görüntülerinden baba-oğulla birlikte öldürülen Sandal'ı zorla otomobile bindirdikleri belirlenen Akın T.'nin üç arkadaşını da gözaltına aldı. 5 şüpheli polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

  Diri diri toprağa gömülen gencin suçluları yakalandı #2

  TOPRAĞA GÖMÜLÜ OLARAK BULUNDU

  Geçen 13 Kasım'da, ailesi tarafından polise kayıp olduğu bildirilen elektrik ve su tesisatçısı kalfası Onur Sandal, Bağbaşı Mahallesi'ndeki Kent Ormanı içinde stabilize yoldan yaklaşık 100 metre içeride, orman görevlileri tarafından çalılıklar arasında toprağa gömülü ölü bulundu. Sandal'ın yapılan otopsisinde bıçak ve falçatayla vücudunun 65 yerinden bıçaklanıp, işkence yapıldığı belirlenirken, ciğerlerinde de toprak bulundu. Yapılan incelemede Sandal'ın ölmeden önce diri diri toprağa gömüldüğü, bu nedenle ciğerlerine toprak dolduğu belirlendi. Polisin, Sandal'ın katillerini yakalamak için başlattığı soruşturma kapsamında bir işyeri güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

  Diri diri toprağa gömülen gencin suçluları yakalandı #3

  DÖVÜLEREK OTOMOBİLE BİNDİRİLDİ

  Görüntülerde öldürülen Onur Sandal'ın katil zanlısı Akın T. tarafından dövülerek bir otomobile bindirildiği tespit edildi. Olayla ilgili soruşturmasını derinleştiren polisler, ilk olarak katil zanlısı Akın T.'yi gözaltına aldı. Daha sonra ise aynı otomobilde bulunan Akın T.'nin arkadaşları S.Ö. (17), H.H.B. (18) ve M.T. (18) yakalandı. Ardından ise, A.T.'nin babası Ahmet T. gözaltına alındı. İfadelerinden, cinayeti baba-oğulun işlediği, diğer üç kişinin ise öldürüldüğünden haberlerinin olmadığı, ancak Sandal'ın kaçırılmasına yardımcı oldukları belirlendi. Üç kişinin, baba-oğulun konuşmak için Sandal ile ormanlık alanda otomobilden inmelerinin ardından ayrıldıkları anlaşıldı.

  Diri diri toprağa gömülen gencin suçluları yakalandı #4

  "NAMUS MESELESİ, PİŞMANIM" DEDİ

  Akın T.'nin kız kardeşiyle ilişkiye giren Sandal'ın nişanlanmayı kabul etmemesi üzerine, babası Ahmet T. ile önce bıçak ve falçatayla vücudunun 65 yerinden yaralayıp işkence yaptıkları, ardından da can çekişirken diri diri toprağa gömdükleri belirlendi. Baba A.T. ifadesinde kendisinin falçata, oğlunun ise bıçak kullandığını belirtip, "Önce bıçaklayıp ardından falçatayla vücudunun çeşitli yerlerini kestik. Ardından da bıçakla toprağı kazdığımız sırada can çekişen Sandal, 'Ben ölüyorum, annem hakkını helal etsin. Ona çok çektirdim' dedi. Ardından kendisini gömdük" dedidiği öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından beş şüpheli adliyeye sevk edildi. Baba Ahmet T. adliyeye götürülürken kendisini görüntüleyen gazetecilere, "Namus meselesi, pişmanım, böyle olmasını istemezdik" dedi.

  Diri diri toprağa gömülen gencin suçluları yakalandı #5


  Görüş Bildir