Euro
15.2753
-0.08%
Dolar
13.5942
0.03%
Altın
793.8960
-0.09%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
501.386
-1.40%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Diyarbakır'da 64 yaşındaki adam torununa tecavüz etti

  Diyarbakır'da yaşayan 64 yaşındaki adam, 13 yaşındaki torununa tecavüz ettiği iddiasıyla 12.5 yıl hapis cezası aldı.
  • 23.06.2015 - 13:47
  Diyarbakır'da 64 yaşındaki adam torununa tecavüz etti

  Diyarbakır da 64 yaşındaki adam torununa tecavüz etti #1

  Diyarbakır’da yaşayan ve eşi cezaevinde bulunan G.Ş., 2013 yılında Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, kayınpederi S.Ş.’nin kızı B.Ş.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu.

  Soruşturma başlatan Cumhuriyet Savcısı, hazırladığı iddianamede, dede S.Ş. için "Mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde çocuğa cinsel istismarda bulunduğu" iddiasıyla 23 yıla kadar hapis cezası istedi.

  "İFTİRA ETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

  İddianamenin kabul edilmesinin ardından dede S.Ş.’nin tutuksuz olarak yargılaması Diyarbakır 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Davanın ilk duruşmasında ifadesi alınan sanık S.Ş., "Mağdur benim torunumdur. Babası cezaevindedir. Torunum annesi evde olduğunda, kendi evlerinde kalırdı. Ara sıra da benim yanıma gelirdi. Annesi sabah işe gider, akşam geç saatlerde evine dönerdi. Mesaisi saat 17.00’de bitmesine rağmen geç saatlere kadar evine gelmezdi. Ben kendisini bu hususta defalarca uyardım. Ayrıca evde ben yalnız yaşamıyorum. Gelinlerim, 4 oğlum ve 1 kızım daha vardır. Evimde halen başka torunum da bulunmaktadır. Suçlamayı kabul etmiyorum. Gelinim gece geç saatlere kadar eve gelmediği için bu durumu kocasına söylemekle uyardım. Bu nedenle iftira attığını düşünüyorum. Ben kesinlikle torunuma karşı cinsel tacizde bulunmadım" dedi.

  SAVCI, BİRDEN FAZLA İSTİSMAR VAR DEDİ

  Davanın karar celsesine sanık ve mağdur katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanığın torununa karşı cinsel istismar eylemini birçok kez tekrarladığını belirtti. Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Kurulu raporuna göre mağdurun ruh sağlığının bozulduğunu belirten savcı, sanığın cezalandırılmasını istedi.

  12.5 YIL HAPİS

  Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, sanık S.Ş.’yi torunu B.Ş.’ye yönelik 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 12.5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cezasında 2 kez artırım yapan mahkeme, yargılama sürecindeki olumlu davranışlarını göz önüne alarak bir kez de indirim uyguladı. Mahkeme sanığın kaçma ihtimali bulunması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmasına da hükmetti.


  Görüş Bildir