DHA

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Fatih Mahallesi’nde Mehmet Ç. isimli şahıs, dini nikahlı eşi Aysun A. ile sokak ortasında tartışmaya başladı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Mehmet Ç., Aysun A.’yı darbetmeye başladı.

Aysun A.’yı peş peşe attığı yumruklarla yaralayan Mehmet Ç.’yi görenler tepki gösterdi.

Mehmet Ç.’nin saldırısına kayıtsız kalamayan Ali Fırat Arzu, Mehmet Ç.’yi yumruklayarak durdurdu.

Şikayetçi olmadı

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Aysun A. ve Mehmet Ç.’yi karakola götürdü.

Olay yerinde çalışma başlatan polis ekipleri, bir iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarından olaya ait görüntülere erişti.

Tarafların emniyette alınan ifadelerinin ardından Aysun A., kendisini darbeden Mehmet Ç.’den şikayetçi olmazken, uzaklaştırma kararı verilmesini talep ederek, kendi isteğiyle kadın sığınma evine gönderildi.

Mehmet Ç. ise savcılık talimatıyla, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

"Dersini alsın diye vurdum"

Saldırgan Mehmet Ç.’yi etkisiz hale getiren Ali Fırat Arzu, “Birden bakınca kadını dövdüğünü gördüm. Ben de müdahale etmeye gittim. Kadını yumrukluyordu ve şiddet uyguluyordu. Kadını savunmasız gördüm, gururuma yediremedim. Herkesin bunu yapacağını düşünüyorum. Kim benim yerimde olsaydı aynısını yapardı. Ailem de ‘İyi yapmışsın’ dedi. ‘Kadına şiddete hayır’ diye müdahale ettim, kurtardım. Elimden geleni yaptım. Kadına 10’a yakın darbe vurdu. Dersini alsın diye ben de ona vurdum.” diye konuştu.

"Böyleleri cezasız kalmasın"

Olay anına şahit olan esnaf Yahya Aslan, üzüldüğünü belirterek, “Böyle olaylar bir daha ne Çınar’da ne de hiçbir yerde yaşanmasın. Gerçekten üzüldüm. Yapılacak hareketler değildi. Kadına şiddete son verilmesi lazım. Böyleleri cezasız kalmasın, bu şekilde umut ediyorum. İnşallah bir daha yaşanmaz.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)