Euro
10.8377
0.11%
Dolar
9.2901
-0.05%
Altın
529.05
-0.14%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
595.929
3.69%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Diyarbakır'daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret

  Eylemlerinin 750'nci gününde evlat nöbeti tutan aileler, Mardin'deki Gara şehidi Vedat Kaya'nın babası Şeyhmus Kaya'yı Türk bayrağıyla ziyaret ederek destekte bulundu.
  • DHA
  • 22.09.2021 - 16:31
  • Güncelleme : 22.09.2021 - 16:41
  Diyarbakır'daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret

  HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasının önünde 'evlat nöbeti' tutan ailelerden ikisi, terör nedeniyle evladını kaybeden Mardinli aileyi ziyarete gitti.

  Aileler, oturma eylemlerinin 750'nci gününde Gara'da terör örgütü PKK tarafından alıkonularak şehit edilen 13 Türk vatandaşından polis memuru Vedat Kaya'nın Mardin'deki babası Şeyhmus Kaya'yı ziyaret etti.

  "HA PKK, HA HDP HİÇ DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK"

  Şeyhmus Kaya ile beraber 520 gün Diyarbakır'da 'evlat nöbeti' tuttuklarını belirten Süleyman Aydın, "Evlat nöbetimizin 750'nci günü anısına dev bir Türk bayrağını Şeyhmus Amcamıza getirdik. Daha önce 700'üncü gün anısına da Gara şehidi Adil Kabaklı'nın annesine bir Türk bayrağı armağan etmiştik. Evlat nöbetindeki aileler, sonuna kadar şehit ailelerin yanındayız. Onlar da aynı şekilde bizim yanımızdalar. PKK hain bir şekilde onların çocuklarını katletti, buradan terör örgütü PKK'yı kınıyorum. Artık herkes PKK ile HDP'nin iç yüzünü görsün. İnanın ha PKK ha HDP hiç değişen bir şey yoktur. İkisi de aynıdır. Sonuna kadar PKK ile HDP ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu mücadelede yılmayacağız. Şehit ailelerinin çocuklarından daha kıymetli değiliz. Biz de bu yolda canımızı vermeye hazırız." diye konuştu.

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #1

  "BUNLAR KÜRT OLAMAZLAR"

  Dağa kaçırılan oğlu için evlat nöbetini sürdüren Celil Bekdaş ise "Şeyhmus Dayı, ilk günden beri bizim yanımızdaydı. Şeyhmus Dayı bizim gururumuzdur. Hani PKK, Kürtleri öldürmüyordu. Peki, Vedat Kaya kimdi? Vedat Kaya da Kürt'tü, hani Kürtleri öldürmüyorlardı. Demek ki bunlar Kürt olamazlar. Diyarbakır aileleri olarak daima Şeyhmus Dayı'nın yanındayız. O bizim gururumuzdur." dedi.

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #2

  "BU FİDAN GİBİ ÇOCUKLAR NİYE ŞEHİT OLUYOR"

  Kendisine getirilen Türk bayrağını ömrünün sonuna kadar saklayacağını belirten Şeyhmus Kaya da şunları söyledi:

  "HDP önündeki aileler, bu bayrağı eylemlerinin 750'nci günü anısına hediye olarak bana getirdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum ve bu bayrağı yaşadığım sürece evimde muhafaza edeceğimi söylemek istiyorum. Biri çıkıp diyor ki; HDP'yi meşrulaştıracağız. Biri çıkıyor diyor ki; Selahattin Demirtaş niye hapistedir? Yav arkadaşlar, buradan 85 milyon Türk vatandaşlarına sesleniyorum. Bu fidan gibi çocuklar niye şehit oluyor? Bunlara kim sebep oluyor? HDP, sebep oluyor. PKK’nın izni olmadan HDP, milletvekili seçemez, köyde muhtar bile seçemez. Bir PKK'lı gelip burada hendek kazabilir mi? Devletin araçlarıyla bu hendekleri kim kazdı? HDP kazdı. Televizyon televizyon, kanal kanal geziyorsunuz, hiç mi vicdanınız sızlamıyor ? Bakın oğlum şehit oldu, her şehit benim için aynıdır. Canım çok sıkılıyor. Maalesef, bu muhalefet partileri yine HDP'ye sarılmış. Ama HDP yine bildiğini okuyacak."

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #3

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #4

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #5

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #6

  Diyarbakır daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir