Petrol
113.72
-0.07%
Euro
17.3733
-1.02%
Dolar
16.634
-0.29%
Altın
973.15
-0.30%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
336.809
-3.43%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Dolmuş şoförü, önünü kesen saldırganları alt etti

  Karaman'da 4 kişinin araçla önü kestiği şoför, kendisine sopa ve bıçakla saldırmak isteyen şahıslardan birinin elinden bıçağı aldı, elinde sopa bulunan saldırganı da tokatladı.
  • İHA
  • 15.05.2018 - 00:15
  Dolmuş şoförü, önünü kesen saldırganları alt etti

  Tapucak Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Otogar-Üniversite hattında çalışan Mustafa Arıcı idaresindeki hat dolmuşu, Atatürk Caddesi üzerinde seyir halindeyken plakası ve kimlikleri belirlenemeyen 4 kişi tarafından önü kesildi. Şahısların önünü kestikleri dolmuş şoförüne hakaretler ederek küfrettiği öne sürüldü. Daha sonra şahıslar, araçlarından sopa ve bıçakla inerek dolmuş şoförünü darbetmek istedi.

  Dolmuş şoförü, önünü kesen saldırganları alt etti

  Dolmuş şoförü, önünü kesen saldırganları alt etti #1

  BİRİNDEN BIÇAĞI ALDI, DİREĞİNİ TOKATLADI

  Dolmuştan inen Mustafa Arıcı, yaşanan arbede sırasında şahıslardan birinin elinde bulunan bıçağı almayı başardı. Dolmuş şoförü, kendisine saldırmak isteyen eli sopalı saldırganı da tokatlayarak etkisiz hale getirdi. Yoldan geçmekte olan diğer dolmuş şoförleri ile çevredeki vatandaşların araya girmesiyle kavga büyümeden sonlandırıldı. Araçlarına binen şahıslar olay yerinden ayrılırken, yaşanan kavga anı bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

  Dolmuş şoförü, önünü kesen saldırganları alt etti #2

  "BIÇAĞI ÇEKEN BEN DEĞİLDİM"

  Dolmuş şoförü Mustafa Arıcı, yaşanan olayı İHA’ya anlattı.

  Arıcı, “Dolmuşla seyir halindeyken bir anda araç önümü kesti ve araçtan 4 kişi indi. Daha sonra bu şahıslar arabalarından aldıkları sopa ve bıçakla beni dolmuştan indirmeye çalıştılar. Diğer dolmuşçu arkadaşlar olayı görerek geldiğinde ise ben bu şahısların elinden bıçağı aldım. O sırada yaşanan karmaşada şahıslardan üçü kaçtı. Sinirlerime hakim olamadığım için elinden bıçağı aldığım şahsı tokatladım. Zaten yaşanan olayların hepsi güvenlik kamerası kayıtlarında mevcut. Biz her gün sabahın 6’sından gecenin 11’ine kadar direksiyon başındayız. Her türlü zorluklarla karşı karşıyayız. Dolmuşa yeri geliyor sarhoş kişiler biniyor. Biz hepsine gerekirse başımızı eğiyoruz. Biz esnafız, 2 lira için akşama kadar ne insanlarla uğraşıyoruz” dedi.

  "ESNAFIMIN HİÇBİR SUÇU YOK"

  Olayı duyarak gelen Karaman Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemalettin Canuylasi ise, “Benim meslek arkadaşlarım sabahın 6’sından gecenin 12’sine kadar bu cefakar işi yapmaktadırlar. Tabii ki ufak tefek eksikliklerimiz olabilir. Devamlı olarak bizler trafiğin içerisindeyiz. Bir basın kuruluşumuz tam olayın iç yüzünü bilmediği için benim esnafımı suçlu gibi göstermiştir. Biz onun yaptığını yapmayacağız ve biz ona saygı göstereceğiz. Bundan sonraki haberlerini yaparken daha dikkatli olmalarını ve benim esnafımı veya diğer esnafı suçlu durumda göstermemelerini rica ediyorum. Bu yaşanan olayda tamamen benim esnafımın önü kesilmiş ve benim esnafıma bıçak çekilmiş, darp edilmek istenmiştir. Benim esnaflarım bir kötü olaya yol açmamak için şahısların elindeki bıçağı almıştır. Olayın özeti budur.” dedi.

  Olayın ardından dolmuş şoförü Mustafa Arıcı’nın karakolu giderek araçla önünü kesen bıçaklı ve sopalı şahıslardan şikayetçi olduğu öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir