Petrol
91.58
-0.24%
Euro
18.4479
-0.53%
Dolar
18.5785
0.04%
Altın
1.022
-0.77%
Borsa
3487
0.00%
Bitcoin
375.393
0.64%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Düğünde ateşlediği tüfek elinde parçalandı

  Ordu'nun Fatsa ilçesinde ateşlenince parçalanan tüfekten fırlayan parça, 23 yaşındaki gencin boğazına saplandı.
  • AA
  • 15.09.2016 - 07:06
  Düğünde ateşlediği tüfek elinde parçalandı

  Büyükkoç Mahallesi’ndeki Zeki Eliaçık’a ait sünnet davetine katılan Haldun Eliaçık (23), yanında getirdiği tüfeği kimseye zarar gelmemesi için toprağa tutarak ateşlemek istedi. Bu sırada parçalanan tüfeğin parçası gencin boğazına isabet etti.

  Ağır yaralanan Eliaçık, yakınları tarafından çağrılan sağlık ekiplerince ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı.

  Eliaçık, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulansla Ordu Devlet Hastanesine sevk edildi.

  Düğünde ateşlediği tüfek elinde parçalandı #1

  Mahalle Muhtarı Cemal Taze, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gencin, tüfeği kimseye zarar vermemek için dipçiğini yere sabitleyerek ateşlediğini anlattı.

  Taze, "Mahallemizde bir sünnet daveti vardı. Haldun ise yanında getirdiği tüfekle havaya ateş açmış. O esnada tüfek geri tepmiş ve tüfek paramparça olmuş. Boğazına isabet eden parça damarlarından birini kesmiş. Ben yanına gittiğimde çok ciddi kanaması vardı. Hemen sağlık ekiplerine haber verdik ve ilk müdahalesini yapmaya çalıştık." dedi.

  Yaralanan gence müdahale eden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oral Aralan, gencin 15 dakika daha geç hastaneye gelmesi halinde hayatını kaybedebileceği söyledi.

  Aralan, "Genç hastaneye geldiğinde genel durumu çok kötüydü. Hemen kan takviyesi yaparak ameliyata aldık. Parçalanan damarı klipsledik ve kanamayı durdurduk. Hastayı uyutarak Ordu Devlet Hastanesi kalp ve damar cerrahisi servisine gönderdik.” diye konuştu.

  Dr. Aralan, gencin hayati tehlikesinin bulunduğunu sözlerine ekledi.


  Görüş Bildir