Petrol
112.66
0.55%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.585
-2.94%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Ekmek parası uğruna yanarak can verdiler

  İstanbul'a çalışmak için gelen beş genç, tuttukları evde yanarak can verdi...
  • 24.01.2012 - 07:44
  Ekmek parası uğruna yanarak can verdiler

  Ekmek parası uğruna yanarak can verdiler #1

  İstanbul Fatih Küçükpazar'da 4 katlı birbinada çıkan yangında çatı katındaki 5 kişi yanarak öldü. Binanın 2'nci katında oturan 1'i kadın 2 kişi aşağıya atlayarak canlarını kurtardı.

  Korkunç olay dün sabah saat 06.00 sularında gerçekleşti. Sigaradan ya da elektrikli sobanın devrilmesi sorucunda çıktığı sanılan yangın, büyüyerek çatı katına sıçradı. 2'nci katta oturan Gülsüm Şahin ve Kadir Kaya aşağıya atladı. İtfaiye ekipleri, yarı ahşap binadaki alevleri kontrol altına almakta güçlük çekti.

  DİYARBAKIR'DAN ÇALIŞMAK İÇİN GELDİLER

  Bir kısmı çöken çatının kiremitlerine çıkan diğer üç yaralı da itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yangın söndükten sonra çatı katına giren ekipler acı bilançoyla burada karşılaştı. Yapılan incelemede vücutlarında yanıklar olan 5 kişinin cesedine ulaşıldı. Diyarbakır'dan İstanbul'a çalışmak için geldikleri öğrenilen Abdullah Çelik (23), amca oğulları Şahin (19) ve Murat Çelik (15) ile teyzelerinin oğlu İbrahim Yılmaz'ın (18) cesetleri, yakınları tarafından teşhis edilerek, kimlik tespiti yapıldı.

  EKMEK PARASI UĞRUNA..

  4 gencin cesedi ile henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin cesedi, Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Akraba olan 4 kişinin, geçtiğimiz Ağustos ayında çalışmak amacıyla İstanbul'a geldikleri belirlendi. Daha önce başka bir evde kaldıkları öğrenilen 4 gencin, yangın çıkan üst kattaki daireyi o gün tuttukları ve ilk gece çıkan yangında öldükleri anlaşıldı.

  'YARDIM İSTEDİM AMA..'

  Yangından kurtulanlardan Azerbaycan'da tıp eğitimi alan Amin Bayramov dehşet anlarını şöyle anlattı: "Elim yanınca uyandım. Bütün ev, yorgan döşek yanıyordu. Evden çıktım. Dumanlar vardı. Bina önünde 5-6 kişi vardı. Yardım istedim ancak kimse yardıma gelmedi. Her biri bir kova su getirseydi, yangın bu kadar büyümez, itfaiyeye de gerek kalmazdı. Camları taşlamaya başladım. Herkes uyuyordu. Binadakileri uyandırmaya çalıştım. Herkes kendini dışarı attı, bazıları çatıya çıktı. 5 dakika daha uyanmasaydım ben de ölecektim."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir