Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.891
2.33%
28ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 28 C

  Eniştesiyle kaçtığı için bıçaklanan Ceylan İ. ifade verdi

  Birlikte kaçtığı eniştesiyle bıçaklanan ve ağır yaralanan Ceylan İ., hastanede polise ifade verdi.
  • 04.02.2015 - 10:31
  Eniştesiyle kaçtığı için bıçaklanan Ceylan İ. ifade verdi

  ceylan

  Ablasının dini nikâhlı eşi Hamdullah Ayaydın'la birlikte Mardin'den İstanbul'a kaçan ve otogarda akrabaları tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan Ceylan İ. tedavi gördüğü hastanede polise ifade verdi.

  Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Ceylan İ. saldırganları azmettiren kişinin babası olduğunu öne sürdü.

  9 AY ÖNCE DUYGUSAL İLİŞKİ YAŞAMAYA BAŞLADIK

  Saldırıda öldürülen eniştesi Hamdullah Ayaydın ile 9 ay önce duygusal ilişki yaşamaya başladığını anlatan Ceylan, "Birbirimizi çok sevdik. Bir süre sonra kaçtık. Ancak sonra pişman olup eve döndük. Ailelerimize birlikte olmadığımız halde birlikte olduğumuzu söyledik. Amacımız ailelerimizi evlenmemizi kabul etmeye mecbur bırakmaktı. Ama ‘Siz abi-kardeşsiniz, nasıl böyle bir şey yaparsınız?’ diyerek, kızdılar” dedi.

  BABAM 3 AMCA OĞLUMU PEŞİMİZDEN GÖNDERDİ

  Eniştesi ile kendi ailesinin tepkileri üzerine yeniden kaçma kararı aldıklarını ifade eden Ceylan, “Babam 3 amca oğlumu peşimizden Viranşehir’e göndermiş. Ağabeyim Y.İ. ile kardeşim S.İ., Esenler ve Bakırköy’de çalışıyor. Amca oğullarım, Viranşehir’den hangi otobüse bindiğimizi tespit edip peşimizden gelmiş” diye konuştu.

  "NASIL BÖYLE YAPARSINIZ" DEYİP SALDIRDILAR

  Ceylan saldırı anını ise şöyle anlattı:

  “Otogarda indik. Amca oğullarımdan biri yanımıza geldi. ‘Siz nasıl böyle bir şey yaparsınız?’ diye sakince konuştu. Sonra diğer amca oğullarım ve kardeşlerim geldi. Sesleri yükselmeye başladı. Amca oğullarım ve kardeşlerimin ellerinde bıçak vardı. Amca oğullarım bıçaklarla Hamdullah’a saldırdı. Ağabeyim Y.İ. ile erkek kardeşim S.İ. de ‘Sen ne yaptın?’ diyerek, bana saldırdı. Sırtımdan ve göğsümden bıçakladılar. Hamdullah yerde yatıyordu.”

  Ceylan İ.’nin Hamdullah Ayaydın’ın öldüğünden habersiz olduğu ve evleneceklerini söylediği öğrenildi. Mardin’de gözaltına alınan Ceylan’ın babası Sabri İ., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  "YAŞANANLAR ESEF VERİCİ"

  Otogarda meydana gelen töre cinayetini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, “Esef verici” olarak yorumladı, “Herkes kendi davasını kendi görüp, cezasını kendi vermeye başladığında orman kanunları var demektir” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir