Petrol
77.28
-2.61%
Euro
19.5861
0.38%
Dolar
18.6363
0.01%
Altın
1.071
0.91%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.603
-0.90%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Erzincan'da genç kadına inanılmaz işkence

  3 aydır kocası tarafından çeşitli işkencelere maruz kalan genç kadın şikayetçi olunca eşi A.G tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  • İHA
  • 05.06.2016 - 10:22
  Erzincan'da genç kadına inanılmaz işkence

  8 ay önce Antalya’nın Kumluca ilçesinde görücü usulüyle evlenen ve 5 ay Kumluca’da yaşadıktan sonra Erzincan’ın Tercan ilçesi Bağpınar köyüne taşınan 30 yaşındaki E.G’nin kocası tarafından işkence yapılarak hastanelik edildiği iddia edildi. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınan talihsiz kadın, 3 aydır kocası A.G. ve kocasının ailesi tarafından işkenceye maruz kaldığını ileri sürdü.

  Erzincan da genç kadına inanılmaz işkence #1

  Genç kadının pense ile tırnak çekme, aç-susuz bırakma, ağaca bağlama, ağza yılan sokma, ahırda kilitli tutma, saç koparma gibi işkencelere maruz bırakıldığı ileri sürüldü. E.G.'nin ilk şikayetini korktuğu için geri çekmesine rağmen koca A.G.'ye 6 ay uzaklaştırma cezası verildi. E.G.'nin yakınlarının 'biz arkandayız' demesiyle ifadesini değiştirip tekrar şikayetçi olmasının ardından A.G. tutaklanarak cezaevine gönderildi.

  İşkence gören kadının anlattıkları kan dondurdu İZLE

  Muhtarın oğlunun durumu jandarmaya haber vermesiyle olay ortaya çıkarken, genç kadın hemen hastaneye kaldırıldı. Jandarma ekipleri, E.G.’nin yakınlarını arayarak olaydan haberdar etti. E.G.’nin yakınları, olayın ardından Erzincan’a hareket etti.

  "HER TARAFI ŞİŞ VE MORLUK İÇİNDE"

  E.G.’nin ağabeyi M.K., kardeşinin isteyerek evlendiğini söyleyerek, “Evlendikten sonra Erzincan’a gittiler. Jandarma bizi aradı hemen buraya gelin diye. Biz de hemen gittik. Oraya gittiğimizde her şeyi gördük. Kendimizi zor tuttuk. Polisler, siz bir şeye karışmayın, biz her şeyi hallediyoruz dedi. Kardeşimin her tarafı şişlik ve morluk içinde. Dişleri, kafatası, kolu, bacağı her tarafı kırık. Günlerce işkence yapılmış kendisine. Kardeşim kendisini tehdit ettiklerini söyledi. Ailene bir şey dersen seni öldürür, aileni yok ederiz demişler. Kendisine her gün işkence yapmışlar. Biz kendisiyle görüştüğümüz zaman bize bir şey söylemiyordu. 'Ben iyiyim bir sıkıntım yok. Ailem iyi, kayın, annem herkes çok iyi' diyordu. Şimdi kardeşim her gün kocasının ve ailesinin işkence uyguladığını söylüyor” dedi.

  Erzincan da genç kadına inanılmaz işkence #2

  İDDİALARI KABUL ETMİYORLAR

  E.G.’nin kayınpederi A.G. ise iddiaları kabul etmediklerini belirtti. A.G., oğluyla gelini arasında tartışma yaşandığını ve bunun neticesinde kafasındaki yaraların meydana gelmiş olabileceğini açıkladı. A.G., “Oğlum şuanda cezaevinde. İddia edilen olayları kabul etmiyoruz. Gelinim E.G. daha nişanlıyken abisi tarafından kolu kırılmıştı. Oğlum ifadesini verdi. Gelinim ile oğlum arasında yaşanan bir tartışmada oğlum A.G., sinirle gelinimin kafasına vurmuş. Zaten kendisi de bunu kabul etti. Gelinim zaten ilk ifadesinde şikayetçi olmadığını da söylemişti. Ailesi geldikten sonra ifadesini değiştirince de oğlum cezaevine girdi. Biz yapılan iddiaları kesinlikle kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir