Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi Hoşnudiye Mahallesi'nde geçtiğimiz 7 Haziran'da Mete Arslanoğlu (37), alışveriş merkezinin açık otoparkında, 2,5 yıl önce boşandığı avukat Merve Gül Durmaz (34) ile karşılaştı.

İkili arasında tartışma çıktı.

Bu sırada yanlarından geçen Furkan S. (27), Durmaz ile Arslanoğlu'nu yatıştırmaya çalıştı.

İkisini de bacaklarından vurdu

Arslanoğlu, aracından aldığı tabanca ile önce araya girmeye çalışan Furkan S.'yi, ardından Durmaz'ı bacağından vurdu.

Durmaz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne, Furkan S. ise Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Tutuklandı, dosyası Ağır Ceza’ya gitti

Gözaltına alınan Mete Arslanoğlu ise çıkarıldığı hakimlikçe 'kasten yaralama' suçundan tutuklandı.

Mete Arslanoğlu hakkında Eskişehir 9'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılırken, ikinci duruşmada mahkeme görevsizlik kararı vererek dosyayı, Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk etti.

Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi

Sanık ve yaraladığı 2 kişi hakim karşısında

Arslanoğlu, yeniden hakim karşısına çıktı.

Eskişehir 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mete Arslanoğlu, sanığın yaraladığı eski eşi avukat Merve Gül Durmaz ve Furkan S. ile taraf avukatları katıldı.

Suçlamaları kabul etmedi

Mahkemede, eski eşini hiçbir zaman ölümle tehdit etmediğini öne süren sanık Mete Arslanoğlu, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, olay gününü şöyle anlattı:

“Merve ikametimin yakınına aracını park etmişti, yanına gittim, neden bu şekilde gelip aracını park ettiğini sordum. Merve yine bağırarak bana ‘Sen adam mısın?’ diyerek hakaret etmeye başladı. Ben Merve’ye bir şey demedim. Bu sırada daha önceden hiç görmediğim bir erkek şahıs geldi. Polisin gelmesine kadar orada bekleyeceğinden bahsetti. Bu erkek şahsın, ben ve Merve’nin yanına gelmesinden rahatsız oldum, çok sinirlendim. Olay yerine zaten çok yakın park etmiş olduğum aracımın içerisinden ruhsatsız tabancamı aldım. Hem Merve’nin hem de yanımıza gelen bu erkek şahsın ayaklarına ateş ettim.”

Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi

“Sanığın uzaklaştırma kararı vardı”

Merve Gül Durmaz ise mahkemedeki ifadesinde can güvenliğinin olmadığını belirterek, “Ben, sanığa beni takip etmemesini, takiplerinden artık çok yorulduğumu söyledim. ‘Seni öldürür gebertirim’ dedi. Aramızda benim takip edilip edilmeme meselesi üzerine bir tartışma yaşandı. Sanığın uzaklaştırma kararı vardı. Bu sebeple polisi aradım. O sırada daha hiç görmediğim, tanımadığım müşteki Furkan yanımıza geldi. Bana yardımcı olmaya çalıştı. Ben polisi ararken, sanık hala bana hakaretlerine devam ediyordu. Furkan da orada beklemeye başladı. Bir ara sanık yanımızdan ayrıldı.

Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi

“Can güvenliğim yok, şikayetçiyim”

Arabasını park etmiş olduğu yere doğru gitti. Kısa bir süre sonra geri geldi ancak ben sanığın elinde silah fark etmedim. Furkan’a bir şeyler söyledi ama şu anda ne söylediğini hatırlamıyorum. Furkan’a ateş etti, ben ne olduğunu anlayamamıştım. Bu kez sanık elindeki silahı benim göğsüme doğru tuttu, elimde spor çantam vardı, göğsümün önüne bu çantayı siper ettim. Arkamı dönerek kaçmaya başladım, arkamdan ateş etti. Beni bacaklarımdan yaraladı, yere düştüm. Sonra ben ağır yaralandığım için şoka girmiştim. Can güvenliğim yok, şikayetçiyim.” dedi.

Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi

Savcı, 32 yıla kadar hapis istedi

Eskişehir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, ifadelerin ardından davaya ilişkin mütalaasını açıkladı.

Savcı mütalaasında, tutuklu sanık Mete Arslanoğlu hakkında eski eşi Merve Gül Durmaz’a karşı ‘kadına karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar, ‘boşandığı eşe karşı ısrarlı takip’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve ‘alenen hakaret’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezası talep etti.

Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi

Ayrıca olay sırasında araya girmek isterken yaralanan Furkan S.’ye yönelik sanık Arslanoğlu’na ‘kasten yaralama’ suçundan 3 yıla, ‘ruhsatsız silah taşıma’ suçundan da 3 yıla kadar hapsi talep edildi.

DHA’nın haberine göre hakkında toplamda 32 yıla kadar hapis cezası istenen sanık Mete Arslanoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Eskişehir’de boşandığı eşi ile yardıma gelen genci vurdu, 32 yıl istendi