Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  Eskişehir'de cennet vaadiyle dolandırıcılık

  Eskişehir'de 60 yaşındaki F.A.'ya kendisini Hızır Aleyhisselam olarak tanıtan ve dolandırıcılık yaptığı öne sürülen 47 yaşındaki E.Ö. ile oğlu 29 yaşındaki E.Ö. gözaltına alındı.
  • 07.11.2014 - 22:00
  Eskişehir'de cennet vaadiyle dolandırıcılık

  Eskişehir de cennet vaadiyle dolandırıcılık #1

  İddiaya göre F.A. sokakta kendisinden para isteyen 47 yaşındaki E.Ö.'ye 1 lira para verdi. E.Ö., kendisine verilen 1 lirayı kabul etmeyerek F.A.'ya "Sende para vardır, ben Hızır Aleyhisselam'ım, muhtaç insanlara yardım yapıyorum, seni özel olarak seçtim cennette yerin hazırlanacak, yardımlarını esirgeme" dedi.

  "CENNETTE SENİN ADINA DEVE KESECEĞİM"

  E.Ö.'nün sözlerine inanan F.A. evinden getirdiği 1 gerdanlık, 3 burma bilezik ve 3 bin 500 lirayı E.Ö.'ye verdi. Bir kaç gün sonra E.Ö., F.A.'yı telefonla arayarak, "Yanımda Veysel Karani Hazretleri ile geleceğim, cennetteki evinin bir tek çatısı kaldı. 7 bin lira hazırla Kayseri'den gelip senden alacağım. Fatma Hazretleri annemizden sana yüzük, tespih ve aşure getireceğim, cennette senin adına deve keseceğim" dedi.

  YAKINLARI UYARINCA POLİSE GİTTİ

  F.A., istenilen parayı hazırlamak için olayı yakınlarına anlattı. Yakınlarının uyarması üzerine dolandığını anlayan F.A.'nın durumu polise bildirdi. Şikayet üzerine harekete geçen polis, parayı almaya gelen E.Ö. ile yanında Veysel Karani olarak tanıttığı oğlu E.Ö.'yü gözaltına aldı.

  BABA-OĞUL GÖZALTINA ALINDI

  Baba-oğulun üzerinden 2 bıçak ile dolandırıcılık olayında kullandıkları tespih ve yüzük ele geçirildi. "Dini inanç ve duygularının istismar suretiyle dolandırıcılık" suçundan adliyeye sevk edilen şüphelilerden baba E.Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi'ne gönderildi, oğlu E.Ö. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı


  Görüş Bildir