Petrol
94.48
-3.74%
Euro
18.2768
-0.67%
Dolar
17.9533
0.12%
Altın
1.028
-1.08%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
438.305
-0.72%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C

  Etiyopyalı genç kıza Türk usulü düğün

  "Rabia" ismini alan Etiyopyalı genç kız, ülkesinde tanıştığı Gökhan Deliktaş ile Kayseri'de dünya evine girdi.
  • AA
  • 23.08.2017 - 11:59
  Etiyopyalı genç kıza Türk usulü düğün

  Bir fabrikada çalışmak için 4 yıl önce Kayseri'den Etiyopya'ya giden Gökhan Deliktaş, burada sosyal medya hesabı üzerinden tanışıp gönül verdiği Rebeta Girma ile evlenme kararı aldı.

  MÜSLÜMAN OLDU

  Hristiyan olan Girma, önceden de bilgi sahibi olduğu İslamiyet'i, aşık olduğu ve evlilik teklifini kabul ettiği Deliktaş’tan detaylıca öğrenince Müslüman olmak istedi.

  Deliktaş'ın memleketi Kayseri'ye gelen ve burada İl Müftülüğünde ihtida törenine katılarak Müslüman olan Girma, "Rabia" adını aldı. Girma ve Deliktaş, daha sonra Kayseri'de Türk usulü düğünle evlendi.

  Gökhan Deliktaş, aşık olduğu eşinin Müslümanlığı seçmesinden gurur duyduğunu söyledi.

  Etiyopyalı genç kıza Türk usulü düğün #1

  İNTERNETTEN TANIŞTILAR

  Kayseri’den Etiyopya'ya iş için gittiğini aktaran Deliktaş, şunları kaydetti: "Etiyopya’da 4 yıl çalıştım. Bu 4 yıl içerisinde Rabeta Girma ile internet üzerinden tanıştık. 6 ay konuşmamız oldu ve ilişkimiz başladı. 3,5 sene arkadaşlığımız sürdü. Sonra ailesiyle görüşüp rızasını aldık. Kendi ailemin de rızasını aldım. Böylece Etiyopya’da resmi nikah gerçekleştirdik. Ardından Türkiye’ye geldik. Kayseri’de oturumunu da aldıktan sonra inşallah bir ömür burada birlikte yaşayacağız."

  Etiyopyalı genç kıza Türk usulü düğün #2

  Etiyopyalı bir gelin getireceği için ailesinin önce şaşırdığını fakat zamanla alıştıklarını dile getiren Deliktaş, "Hiç beklenmedik bir şeydi bu ama çok da sevdiler. Şimdi göz nuru, el üstünde tutuluyor. Benden bile daha çok seviliyor diyebilirim." dedi.

  Eşinin daha önce de İslamiyet'e sıcak baktığını vurgulayan Deliktaş, "Müslümanlığa zaten meyilliydi. Benim Müslüman olduğumu biliyordu. Etiyopya'da da Hristiyanlar ve Müslümanlar çok iç içe. Müslümanlara karşı çok saygılılar. Beni de sevdiği için Müslümanlığa geçti ve hepimiz mutluyuz çok şükür." diye konuştu.

  "MÜSLÜMAN OLDUM VE ÇOK MUTLUYUM"

  Rabia Deliktaş da "Bugün bizim düğünümüz, Müslüman oldum ve çok mutluyum. Kendi annem babam gibi eşimin annesi babasını da çok seviyorum." ifadesini kullandı.

  Etiyopyalı genç kıza Türk usulü düğün #3

  "MUTLUYUZ"

  Anne Yasemin Deliktaş (55) ise gelinleri yabancı olduğu için önce karşı çıkmaya çalıştıklarını fakat zamanla çok sevdiklerini dile getirerek, "Oğlumuz evleneceğini söyleyince dinini sorduk, Hristiyan olduğunu öğrendik. O da Müslüman olacağını söylemiş zaten. Kayseri’ye gelince İl Müftülüğünde Müslümanlığı kabul etti. Mutluyuz şu anda. Gökhanım neyse gelinim de o benim için." dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir