Petrol
110.69
1.46%
Euro
17.5662
-1.46%
Dolar
16.5566
-1.94%
Altın
969.09
-2.32%
Borsa
2529
-0.97%
Bitcoin
347.790
-4.40%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Fatih'te gecekondu yangını

  Fatih'te gece saatlerinde kullanılmayan boş bir gecekonduda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
  • DHA
  • 12.04.2017 - 05:11
  Fatih'te gecekondu yangını

  Fatih te gecekondu yangını #1

  Yangın Fatih, Mevlanakapı Mahallesi Melek Hatun Camii Sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece saat 01:30 sıralarında sokak içersinde bulunan 2 katlı ve kullanılmayan boş bir gecekondu da henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyerek gecekonduyu sardı.

  SOKAK DAR OLDUĞU İÇİN İTFAİYE EKİPLERİ ZORLANDI

  Yangını fark eden mahalle sakinleri durumu önce komşularına daha sonra da itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine Haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri sokakların dar olması nedeniyle oldukça zorlandı. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri alev alev yanan gecekonduya müdahale etti.

  YANGIN DİĞER EVLERE DE SİRAYET ETTİ

  Gecekonuda başlayan yangın büyüyerek hemen yanında bulunan diğer evlere de sirayet etti. İtfaiye ekipleri yan taraftaki gecekondulara sirayet eden yangını yaklaşık 1 saatte kontrol altına aldı. Polis ekipleri olayın meydana geldiği sokakta önlem alırken, sağlık görevlileri de herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır beklediği görüldü. İtfaiye ekipleri yangını tamamen söndürerek soğutma çalışması yaptı.

  Fatih te gecekondu yangını #2

  CAN KAYBI OLMADI

  Bu sırada vatandaşların yangının çıktığı gecekondulardan çıkarttığı tüpler dikkat çekti. Yangın sonrası bir gecekondu kullanılamaz hale gelirken, sirayet eden diğer iki gecekondu da ise maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. Yangında herhangi bir can kaybı olmadığı öğrenildi.

  "ÇOCUKLARLA BERABER UYUYORDUK"

  Yangın sırasında alevlerin yaşadığı evin çatısına sıçrayan Faruk Zengin isimli vatandaş, "Komşuyuz, yan tarafta oturuyoruz. Neden çıktığını bizde bilmiyoruz. Ev boş eskiden beri kimse yaşamıyor. Uyuyorduk bir baktım bağırma sesleri geliyor, dışarı çıktık baktık yanıyor. İtfaiye ekiplerine sağolsun arkadaşlar haber vermiş. Bizim evde de hasar var, çatı falan hep yandı. Ailem ile yaşıyorum, çocuklarla beraber uyuyorduk." dedi.

  İtfaiye eipleri yangının çıkış sebebini araştırırken, polis ekiplerinin de olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

  Fatih te gecekondu yangını #3

  Fatih te gecekondu yangını #4

  Fatih te gecekondu yangını #5

  Fatih te gecekondu yangını #6

  Fatih te gecekondu yangını #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir