Petrol
91.53
3.00%
Euro
18.5423
1.73%
Dolar
18.563
0.07%
Altın
1.031
1.69%
Borsa
3458
0.00%
Bitcoin
381.031
3.77%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 15 C

  Fidye için yeğenini kaçırdı

  Suriye'deki iç savaştan kaçıp ailesiyle birlikte İstanbul'a gelen 4 yaşındaki Suriyeli çocuk, amcası tarafından fidye için kaçırıldı.
  • Ajanslar
  • 12.09.2016 - 02:15
  Fidye için yeğenini kaçırdı

  Fidye için yeğenini kaçırdı #1

  İstanbul Sultangazi'de amcası tarafından 25 bin lira fidye için kaçırılan Suriyeli A. Bdiwi (4), polisin düzenlediği operasyonla kurtarıldı.

  SANA BİSİKLET ALACAĞIM DİYEREK KAÇIRDI

  Sorgusunda suçunu itiraf eden amca Safvan Bdiwi'nin yeğenini, "sana bisiklet alacağım" diyerek kaçırdığı ortaya çıktı. Suriye'deki iç savaştan kaçan Bdiwi Ailesi 3 yıl önce Türkiye'ye sığındı. Sultangazi İsmet Paşa Mahallesi'nde yaşamaya başlayan Suriyeli ailenin 4 yaşındaki çocuğu A.Bdiwi, iki gün önce ortadan kayboldu. Aile gece yarısına kadar oğullarını aradı, ancak izine rastlamadı.

  25 BİN LİRA FİDYE İSTEDİ

  Aileyi gece yarısı telefonla arayan bir kişi, küçük çocuğu kaçırdığını ve 25 bin lira fidye istediğini söyledi. Arayan kişi, parayı nereye getireceğini daha sonra söyleyeceğini ve polise gitmeleri halinde de çocuğu öldüreceğini belirtti. Oğlunun hayatından endişe eden baba Ahmad Bdiwi, durumu hemen polise haber verdi.

  EN SON AMCA GÖRÜŞTÜ

  Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Küçük çocuğun, en son amcası Safvan Bdiwi ile görüştüğü belirlendi. Polis, amca Safvan Bdiwi ve arkadaşı Muhammet R.'yi yapılan operasyonla yakalayarak gözaltına aldı.

  PARASI OLMADAIĞI İÇİN KAÇIRDIĞINI SÖYLEDİ

  Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden amca Safvan Bdiwi, 1.5 yıl önce Türkiye'ye geldiğini, işsiz olduğu ve parasız kaldığı için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

  GECEKONDUDA SAKLAMIŞLAR

  Küçük çocuğun amcası, yeğenini Sultangazi'de bir gecekonduda sakladığını ve yanında da başka bir arkadaşının beklediğini belirtti. Bunun üzerine polis, baba Ahmad Bdiwi ile beraber söz konusu gecekonduya gitti. İçeri giren polis, A.Bdiwi'yi kurtarırken, yanında bulunan Mustafa M.'de gözaltına alındı.

  KÜÇÜK ÇOCUK HER ŞEYDEN HABERSİZ

  Evde herşeyden habersiz bir şekilde bekleyen küçük çocuğun, babasını karşısında görünce "Amcam bana bisiklet alacaktı. Hani amcam nerede?" diye sorduğu öğrenildi. Polis ekipleri, aralarında topladıkları para ile satın aldıkları bisikleti Suriyeli çocuğa hediye etti. Gözaltına alınan 3 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor


  Görüş Bildir