Petrol
85.9
-1.47%
Euro
18.1684
0.06%
Dolar
18.5265
0.11%
Altın
996.94
0.91%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
374.076
3.90%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Gürcistanlı sevgilisiyle kan davalılarına tuzak kurdu

  Antalya’nın Alanya İlçesi’nde kan davası yüzünden 1 kişinin bıçaklanarak öldürüldüğü olayla ilgili davanın karar duruşmasında, sanıklardan Murat Barut ve Gürcistan uyruklu Ramila Babaeva hapis cezasına çarptırıldı.
  • 29.10.2014 - 09:51
  Gürcistanlı sevgilisiyle kan davalılarına tuzak kurdu

  Gürcistanlı sevgilisiyle kan davalılarına tuzak kurdu #1

  Diyarbakır’da Şubat 2011’de arazi anlaşmazlığı yüzünden işlendiği iddia edilen cinayetin ardından başlayan kan davasında, 22 yaşındaki Murat Barut ve 26 yaşındaki Mehmet Şah Barut, babalarının ölümünden sorumlu tuttukları 23 yaşındaki Deniz Çelik ve 24 yaşındaki Ercan Çelik kardeşlerin Alanya’da olduğunu öğrendi.

  ARKADAŞ OLDU, TUZAK KURDU

  Mehmet Şah Barut, Gürcistan uyruklu kız arkadaşı 30 yaşındaki Ramila Babaeva’dan yardım isteyerek sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla Ercan Çelik ile arkadaş olmasını sağladı. İddiaya göre Ramila Babaeva’nın yardımıyla 1 Aralık 2012 günü Cumhuriyet Mahallesi’nde Murat Barut ve Mehmet Şah Barut, Ercan ve Deniz Çelik kardeşlerin önünü kesti. Çıkan kavga esnasında yanında getirdiği tabancayla ateş etmek isteyen Barut kardeşler, silahın tutukluk yapması üzerine Çelik kardeşlere bıçakla saldırdı. Saldırı sonucu Ercan Çelik yaşamını yitirirken, Deniz Çelik ise ağır yaralandı. Olaydan sonra kaçan şüphelilerden Murat Barut, Mehmet Şah Barut, Ramila Babaeva İstanbul’da, şüphelilere yardım ettiği iddia edilen Remzi T. ise Diyarbakır’da yakalandı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Gürcistanlı sevgilisiyle kan davalılarına tuzak kurdu #2

  GÜRCİSTANLI SEVGİLİ DE CEZA ALDI

  20 Şubat 2014 tarihinde görülen mahkemede, Mehmet Şah Barut ve Remzi T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Alanya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz hafta görülen karar duruşmasında hakim karşısına çıkan sanıklardan Murat Barut, ‘kasten adam öldürmek’ suçundan 37 yıl, Ramila Babaeva ise ‘suçlulara yardım etmek’ suçundan 24 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme ayrıca tutuksuz yargılanan diğer sanıklar Mehmet Şah Barut ve Remzi T.’nin beraatına karar verdi.

  Gürcistanlı sevgilisiyle kan davalılarına tuzak kurdu #3


  Görüş Bildir