Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.349
-0.22%
Dolar
16.6372
-0.01%
Altın
972.24
-0.08%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
341.090
-0.41%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Hakkari'de facia son anda önlendi

  Polis ve jandarma ekipleri, güvenlik güçlerine yönelik ses getirecek eylem planı için hazırlanan bombayı son anda buldu.
  • 18.02.2012 - 14:24
  Hakkari'de facia son anda önlendi

  Hakkari de facia son anda önlendi #1

  Hakkari'de yapılan operasyonda patlatılmaya hazır TNT ile güçlendirilmiş 10 kilo 600 gram plastik patlayıcı ele geçirildi. Polis ve jandarma ekipleri, güvenlik güçlerine yönelik ses getirecek eylem planı için hazırlanan bombaya Şemdinli'ye bağlı Bağlar Köyü'nde bir kayanın altında ulaştı. Yapılan aramalarda 3 metre uzunluğunda infilak fitili, 7 adet elektrikli fünye, uzaktan kumanda ve 8 adet 1,5 voltluk pil de ele geçirildi. Bombayı teslim alıp saklayan ve aldıkları talimatı yerine getirmek için uygun günü bekledikleri öne sürülen Ercan S. ile Yusuf Y. gözaltına alındı. Saldırı talimatını ise "Agiri" kod adlı Birdal Burhanlı ile "Yılmaz Kürdo" kod adlı Yusuf Saydut adlı teröristlerin verdiği belirlendi.

  Hakkari'de yapılan operasyonda patlatılmaya hazır TNT ile güçlendirilmiş 10 kilo 600 gram plastik patlayıcı ele geçirildi. Polis ve jandarma ekipleri güvenlik güçlerine yönelik sansayonel eylem planı için hazırlanan bombaya Şemdinli'ye bağlı Bağlar Köyü'nde bir kayanın altında ulaştı. İki ktişinin gözaltına alındığı operasyonda saldırı talimatını ise "Agiri" kod adlı Birdal Burhanlı ile "Yılmaz Kürdo" kod adlı Yusuf Saydut adlı teröristlerin verdiği belirlendi.

  Galeri için tıklayın...

  BOMBA KAYANIN ALTINDAN ÇIKTI

  PKK/KCK terör örgütünün hain saldırı planını Hakkari Emniyet Müdürlüğü ve Hakkari İl JandarmaKomutanlığı ekiplerinin ortak operasyonu bozdu. Kuzey Irak'daki örgüt kampından güvenlik güçlerine yönelik bombalı saldırı talimatı verildiği ihbarını alan Hakkari Emniyet Müdürlüğü, Şemdinli'ye bağlı Bağlar Köyü'nde operasyon yaptı. Polis Özel Harekat ve Jandarma timleri 2 metreyi bulan kar engelini aşarak köye gittiler ve TNT ile güçlendirilmiş 10 kilo 600 gram plastik patlayıcıyı Tuva Mezrası'nda bir kayanın altında ulaştılar. Yapılan aramalarda 3 metre uzunluğunda infilak fitili, 7 adet elektirikli fünye, uzaktan kumanda, oto alarm alıcı ve verici ünitesi ve 8 adet 1,5 voltluk pilde ele geçirildi.

  İNSAN BOYU KARDA OPERASYON

  Güvenlik güçleri kayanın altına saklanmış patlatılmaya hazır bombayı ele geçirdikten sonra bombayı teslim alan ve saklayan kişilerin de peşine düştü. Bağlar Köyü'ndeki operasyondan sonra Günyazı Köyü'nün Yiğitler Mezrasına ise 2 metreyi bulan kar tünellerinden geçerek gidebildi. Bombayı teslim alıp saklayan ve aldıkları talimatı yerine getirmek için uygun günü bekledikleri öne sürülen Ercan Sakin ve Yusuf Yaşar adlı zanlılarda yapılan operasyonla Yiğitler Mezrasında gözaltına alındılar.

  KUZEY IRAK'TAN GÖNDERİLDİ

  Hakkari Emniyet Müdürlüğü ele geçirilen patlayıcının Kuzey Irak'daki terörist kampından gönderildiğini belirledi. Eylem talimatını veren ve bombanın sınırdan geçiyini sağlayıp gözaltına alınan zanlılara teslim edilmesini sağlayan teröristlerin ise "Agiri" kod adlı Birdal Burhanlı ile "Yılmaz Kürdo" kod adlı Yusuf Saydut adlı teröristler olduğunu belirledi.

  UYUŞTURUCU VE MAZOT KAÇAKÇILIĞI YAPIYORLAR

  Bombalı saldırı talimatını veren Agiri kod adlı Birdal Burhanlı ile Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut adlı teröristlerin mazot ve uyuşturucu kaçakçılığıda yaptıkları öne sürüldü. Yusuf Saydut'un Yüksekova Uluyol Köyü civarında uyuşturucu kaçakcılığı yaptığı, Birdal Burhanlı adlı teröristin ise Şemdinli Kayalar mağara önü mevkiinden yapılan mazot kaçakçılğını organize ettiği belirtildi. İki teröristinde kaçakçılık işini terör örgütü PKK/KCK'dan bağımsız kendi adlarına yaptıkları iddia edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir