Petrol
84.8
-0.08%
Euro
17.723
0.19%
Dolar
18.5189
0.38%
Altın
963.51
-0.25%
Borsa
3262
-0.10%
Bitcoin
349.247
-6.79%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Hamile kadına kocasından işkence

  Gaziantep'te, eşinin yaptığı işkence nedeniyle hastanede tedavi gören hamile kadına bacağının kesildiği söylenmedi.
  • 27.09.2017 - 16:03
  Hamile kadına kocasından işkence

  Gaziantep'te 29 yaşındaki Mehmet Ali Aşık'ın, 15 haftalık hamile ve 3 çocuğunun annesi olan eşi 26 yaşındaki Çağlar Aşık'a bıçak ve tüfekle yaralamadan önce evinde gizlenip çocuklarının uyumasını beklediği ortaya çıktı.

  Hamile kadına kocasından işkence #1

  BACAĞI DİZDEN KESİLDİ

  Geçen pazartesi gece meydana gelen olayda iddiaya göre, işçi olarak çalıştığı fabrikadan 3 ay önce ayrılan Mehmet Ali Aşık, 1'i erkek 3 çocuğunun annesi olan 7 yıllık eşi Çağlar Aşık'ın ağzını bağlayıp tartaklayıp kollarından bıçakladıktan sonra, sol bacağına pompalı tüfekle ateş etti. Sol dizine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Çağlar Aşık, silah sesini duyanların çağırdığı ambulansla Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil serviste tedaviye alınan kadının parçalanan bacağı dizden kesilirken, Ortopedi Servisi'nde tedaviye alındı.

  Hamile kadına kocasından işkence #2

  BACAĞININ KESİLDİĞİNİ SÖYLEMEDİLER

  Mehmet Ali Aşık, eşine yaptığı işkence sonrası gözaltına alınıp tutuklanırken, Çağlar Aşık'ın kendine geldiği ve psikolojisinin iyi olmadığı belirtildi. Karnındaki 15 haftalık bebeğin, anneye ilaç verilebilmesi için alınmasını beklediklerini anlatan yakınları, Çağlar Aşık'ın henüz bacağının kesildiğinden haberinin olmadığını ve olayın şokunu atlatamadığını söyledi.

  Hamile kadına kocasından işkence #3

  ÇOCUKLARIN UYUMASINI BEKLEMİŞ

  Çağlar Aşık'ın ablasının, eşi Mehmet Ali Aşık ile 3 ay önce tartıştıklarını söyleyen ağabeyi Mustafa Sönmez, bu tartışmanın ardından Çağlar'ın babaevine döndüğünü söyledi. Çağlar'ın eşiyle yeniden barışması üzerine, 2 ay önce babasının kendi binasındaki bir daireyi barışan çift için döşeyip yerleştirdiğini anlatan Mustafa Sönmez, eniştesi Mehmet Ali Aşık'ın, evde gizlenip eşinin çocukları uyutmasını beklediğini ve bu sırada evdeki bazı ziynet eşyalarını aldığını öne sürerek, şunları söyledi:

  "Amcam bize misafirliğe gelmişti. Kardeşim sofrayı toplayıp aşağıya, evine iniyor. Aşağıya indiklerinde kızlarını yataklarına yatırıyor. Küçük olan çocuğunu da minderin üzerine yatırıyor. Kendisi de o sırada başını yastığa koyuyor ve dalıyor. Eşi önceden gelmiş ve evi kurcalamış. Sonra bir elinde pompalı tüfekle, diğer elinde bıçakla gelip kardeşimi uyandırıyor. Kalkmasını söylüyor ve kardeşimi diğer odaya kadar sürükleyerek götürüyor. Kimse içeriye girmesin diye kapıyı kapatıyor ve kardeşime 'Senin bu gece buradan ölün çıkacak. Sen bu gece burada öleceksin' diyor. Kardeşim ne suçunun olduğunu soruyor ama o durmuyor ve ellerine bıçak saplamaya başlıyor. Bağırınca ağzını kapatıp yumrukluyor. Üzerindeki elbiseyi yırtıyor ve ağzını bantlıyor. Bıçakla kollarına vuruyor. Kardeşim bağıramıyor, çırpınıyor ama kaçamıyor. Kaçmaya çalıştığı sırada pompalı tüfekle ayağına sıkıyor. Ayağı paramparça oluyor."

  Hamile kadına kocasından işkence #4

  Hamile kadına kocasından işkence #5

  Hamile kadına kocasından işkence #6

  Hamile kadına kocasından işkence #7

  Hamile kadına kocasından işkence #8


  Görüş Bildir