Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
476.311
0.93%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Hemşire Ömür Erez'in katili yıllar önce cezaevine girdi

  Kartal'da görevli hemşire Ömür Erez'i tabancayla öldüren Rahmi Uygun'un, 2009 yılında eniştesini vurarak 10 yıl hapis yattığı ortaya çıktı.
  • DHA
  • 21.01.2022 - 14:22
  • Güncelleme : 21.01.2022 - 14:37
  Hemşire Ömür Erez'in katili yıllar önce cezaevine girdi

  İstanbul Kartal'daki Aile Sağlığı Merkezi'nde çalışan hemşire Ömür Erez, Rahmi Uygun tarafından silahlı saldırıya uğrayarak canide katledilmişti.

  Daha önceden 20 suç kaydı bulunan zanlı hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

  13 YIL ÖNCE ENİŞTESİNİ VURUP HAPSE GİRDİ

  Zanlı Rahmi Uygun'un 2009 yılında eniştesini tabancayla vurduğu için 'kasten adam öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl cezaevinde kaldığı belirlendi.

  "ÖMÜR'E PARA EMANET ETTİM, GERİ VERMEDİ"

  Zanlının cezaevinden çıktıktan sonra internet üzerinden Ömür Erez'le tanıştıkları tespit edildi. Polis soruşturması sonucu zanlının, ruhsatsız silah bulundurmak suçundan hakkında bir yıl hapis cezası kesinleşince cezaevine gireceği için ailesine ait olduğunu iddia ettiği 187 bin lira parayı Ömür Erez'e emanet ettiğini söylediği belirtildi.

  Rahmi Uygun'un poliste verdiği ifadesinde, "Ona parayı verdim. Cezaevine gireceğim zaman bana para lazım olur. Sen bana gönderirsin dedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi." dediği öğrenildi.

  Hemşire Ömür Erez in katili yıllar önce cezaevine girdi #1

  PARA MESELESİ TARTIŞMALAR YARATTI

  2021 yılının Ekim ayında cezasını tamamlayarak tekrar serbest kalan Rahmi Uygun ile Ömür Erez'in arasının bu para alışverişi nedeniyle bozulduğu sürekli tartışmaya başladıkları öğrenildi.

  KARTAL'A ARKADAŞININ YARDIMIYLA GİTTİ

  Polis soruşturması sonucu telefondaki son tartışmalarının ardından bir otobüse binerek İstanbul'a gelen Rahmi Uygun'un Bağcılar'da hastanede tedavi gören arkadaşı Y.Ö.'nün yanına gittiği ve "Kartal'a gitmem lazım. Bana yardımcı olabilir misin" dediği tespit edildi.

  Bu sırada Y.Ö.'nün yanında bulunan Musa T.'nin "Abi ben seni götüreyim" diyerek saldırganla birlikte Kartal'a gittiği belirlendi. Burada Musa T., otomobili birkaç sokak arkada park ederek beklerken Rahmi Uygun'un cinayeti işlediği belirlendi.

  "EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYORDUM"

  Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren şüpheli Rahim Uygun ise işlediği cinayeti itiraf ederken, tüm detayları polislere anlattı.

  "Cezaevinde çıktıktan sonra tanıştığı Ömür Erez'le ilişkimiz başladı. Ona kardeşimden daha çok güveniyordum. Evlenmeyi düşünüyordum.

  "CEZAEVİNDEYKEN BANA PARAMI GÖNDERMEDİ, KIZDIM"

  Ruhsatsız silah yüzünden bir yıl hapis cezam kesinleşince, aileme ait olan 187 bin lirayı ona vererek, bana arada sırada para göndermesini istedim. Ancak cezaevine girdikten sonra bana hiç para göndermedi. Ona çok kızmıştım." dediği kaydedildi.

  Hemşire Ömür Erez in katili yıllar önce cezaevine girdi #2

  "NİYETİM KONUŞMAKTI, HAKARET EDİNCE KENDİMİ KAYBETTİM"

  Para yüzenden sık sık tartıştıklarını anlatan Rahim Uygun, "Son tartışmamızın ardından Konya'dan İstanbul'a geldim. Niyetim onunla konuşmaktı. Ancak aramızda yine tartışma çıktı. Bana hakaret etmeye başlayınca kendimi kaybettim." dediği öğrenildi.

  Rahim Uygun, Musa T. ile birlikte adliyeye sevk edildi.

  Hemşire Ömür Erez in katili yıllar önce cezaevine girdi #3

  Hemşire Ömür Erez in katili yıllar önce cezaevine girdi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir