Euro
9.0755
0.2%
Dolar
7.4708
0.08%
Altın
442.68
0.22%
Borsa
1.565
0.53%
Bitcoin
272.828
-0.89%
-5ºC
İstanbul
Açık -5 C

  Hz. İsa'nın ruhu içimde diyen kadın öğretmene soruşturma

  Antalya'da öğrencilerine Hz. İsa'nın ruhunun içine girdiğini söyleyip, kıyametle ilgili şeyler anlatan ortaokul öğretmeni hakkında soruşturma başlatıldı.
  • DHA
  • 21.04.2019 - 01:38
  • Güncelleme : 21.04.2019 - 01:38
  Hz. İsa'nın ruhu içimde diyen kadın öğretmene soruşturma

  Serik’e bağlı Gedik Mahallesi’ndeki ortaokul 6'ncı sınıfta İngilizce öğretmeni olarak görev yapan S.K. (35), iddiaya göre 19 Nisan’da 24 öğrencinin bulunduğu sınıfta, ders yapmak istemeyen öğrencilere, "Dersi bırakalım, biraz kıyametten konuşalım." dedi.

  "HZ. İSA'NIN RUHUM İÇİME GİRDİ"

  Hz. İsa’nın ruhunun içine girdiğini, herkesin ne zaman öleceğini ve kıyametin ne zaman kopacağını bildiğini iddia eden S.K., öğrencilere çeşitli şeyler anlattı. S.K.’nin anlatımlarından korkan bazı öğrenciler, ağlayarak dışarı çıktı.

  Hz. İsa nın ruhu içimde diyen kadın öğretmene soruşturma #1

  VELİLER ŞİKAYETTE BULUNDU

  Tiyatroyla da uğraştığı öne sürülen kadın öğretmenin anlatımlarından, psikolojik tedavi gördüğü belirtilen bir öğrenci de korktu. İddiaya göre, öğretmenin göğsüne dokunduğu öğrenci titremeye başladı. Öğrenciyi sakinleştiren arkadaşları durumu okul müdürüne anlattı. Daha sonra bazı öğrenciler, öğretmen S.K.’ye "Neden böyle yapıyorsunuz?" diye sordu. Bunun üzerine S.K. de iddiaya göre "Cesaretli olmanız için yapıyorum." cevabını verdi. Öğrencilerin durumu anlattığı velilerin de öğretmen hakkında şikayette bulunması üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  MUHTARDAN TEPKİ

  Gedik Mahalle Muhtarı Halil Koca, olayı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyururken, duruma tepki gösterdi. Böyle bir olayın ilköğretim çağında bir sınıfta olmasının vahim ötesi bir durum olduğunu aktaran Halil Koca, "İlgililerin olayın üstünü örtmeden, ivedilikle gereğini yapmasını ve olayı gizlemeye çalışanlar varsa onlara da derhal gereğinin yapılması elzemdir." ifadelerine yer verdi.

  Diğer yandan, Kaymakam Haluk Şimşek yaptığı açıklamada, "İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz soruşturma başlattı. Soruşturma tamamlanıncaya kadar öğretmeni pazartesi günü açığa alacağız." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir