Euro
15.502
1.87%
Dolar
13.6981
1.54%
Altın
786.76
1.6%
Borsa
2.009
1.39%
Bitcoin
711.289
-0.80%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  İETT otobüsünü çalıp, tur atan sanık tahliye edildi

  İlk kez hakim karşısına çıkan ve kendini savunan sanığın, 15 yıla yıla kadar hapsi isteniyordu.
  • DHA
  • 23.03.2021 - 14:17
  • Güncelleme : 23.03.2021 - 16:44
  İETT otobüsünü çalıp, tur atan sanık tahliye edildi

  İstanbul Maltepe-Kadıköy arasında sefer yapan park halindeki İETT otobüsünü çalarak tur attıktan sonra Beyoğlu'na bırakan tutuklu sanık Ali Volkan Çamur (32), "Gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle ilk kez hakim karşısına çıktı.

  İstanbul Anadolu 50. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanık Ali Volkan Çamur ile müştekiler Cuma Ali Kaya ile Özay İlaslan katıldı.

  "TAKSİ BULAMADIM"

  Duruşmada taraf avukatları da yer aldı.

  Sanık Çamur savunmasında, "Ben Bostancı sahilinde olduğum sırada bir telefon geldi, o telefon üzerine karşıya geçmem gerekiyordu. Taksi bulamadım, aklıma gelen ilk şeyi yaptım. Ben de otobüs şoförüydüm, babamın da farklı bir şirkette çalışan otobüsü vardır. Bu nedenle otobüsü çektikleri yerleri ve anahtarların aracın içerisinde bırakıldığını biliyorum. Hava valfini kullanarak otobüse girdim anahtarı alıp çalıştırdım, karşıya geçtim. Niyetim işimi gördükten sonra aracı geri getirmekti ancak olmadı. Karşıda aracı bıraktım, kapılarını kilitleyip indim. Araca da herhangi bir zarar vermedim. Servis yapamamaktan dolayı bir zararlarını ve benzin paralarını karşılamaya hazırım." ifadelerini kullandı.

  Kadıköy'de İETT otobüsü çalan şahıs İstanbul turuna çıktı İZLE

  ŞİRKETLERİ ADINA ŞİKAYETÇİ OLDULAR

  Müştekiler Cuma Ali Kaya ve Özay İlaslan şahsi bir şikayetleri olmadığını, fakat şirketleri zarara uğradığı için şirketleri adına şikayetçi olduklarını söyledi.

  Sanık avukatı, müvekkilinin uzun süredir tutuklu olduğunu, karşı tarafın tüm zararının karşılanacağını söyleyerek müvekkilinin tahliyesini talep etti.

  Duruşma savcısı, sanığın işlediği suçun uzlaşmaya tabi suçlardan olduğunu belirterek dosyanın uzlaştırmacıya gönderilmesini ve sanığın tutuklu kaldığı süreyi göze alarak tahliye edilmesini talep etti.

  İETT otobüsünü çalıp, tur atan sanık tahliye edildi #1

  TAHLİYE OLDU

  Mahkeme, sanık Ali Volkan Çamur'un tahliyesine ve müşteki tarafın zararı bildirdikten sonra sanık Çamur'un duruşma gününe kadar zararı gidermesine karar verdi.

  Mahkeme, eksik belgelerin tamamlanmasının ardından dosyanın uzlaştırma bürosuna gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  İETT otobüsünü çalıp, tur atan sanık tahliye edildi #2

  İDDİANAME

  İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Ali Volkan Çamur'un 8 Şubat 2021 günü park halindeki belediye otobüsünü çalarak Maltepe'den Beyoğlu'na gittiği anlatıldı. İddianamede, sanık Çamur'un "Gece vakti haksız yere elde bulundurulan anahtarla kilit açmak suretiyle hırsızlık" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyordu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir