Petrol
96.24
-0.36%
Euro
18.1794
-0.45%
Dolar
18.1008
0.12%
Altın
1.016
-0.50%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
393.920
-7.90%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C

  İş arkadaşından korkunç tecavüz tuzağı

  Kahvesine ilaç atıp tecavüz ettiği genç kızın görüntülerini çeken M.Ö. delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.
  • 20.01.2012 - 22:24
  İş arkadaşından korkunç tecavüz tuzağı

  İş arkadaşından korkunç tecavüz tuzağı #1

  Eski çalışma arkadaşının kahvesine ilaç koyup uyuttuktan sonra kendisine tecavüz ettiğini, tecavüz görüntülerini ailesine vereceği tehdidiyle de, şirket yetkilisinin imzasını taklit edip, gerçeğe aykırı bordro düzenleyerek, kendi adına bankalardan kredi çektirdiğini öne süren 23 yaşındaki S.F.B., olaydan 7 ay sonra şikayetçi oldu. Genç kızın şikayeti üzerine gözaltına alınan 36 yaşındaki M.Ö. çıkarıldığı mahkemece 'delil yetersizliğinden' serbest bırakıldı.

  KAHVESİNE İLAÇ ATIP TECAVÜZ ETTİ

  S.F.B, karakoldaki ifadesinde, Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O'da Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama Bölümü'nde öğrenciyken, bir yakınının aracılığıyla geçen Haziran ayında Antalya'ya çalışmak üzere geldiğini belirterek, başından geçenleri şöyle anlattı:

  "M.Ö. ile tanıştım. Genel koordinatör olarak çalıştığı, internetten yayın yapan bir yerel televizyon kanalında editör olarak çalışmam için 1250 lira maaş teklif etti. Kabul ettim. Ailem Mersin'de yaşadığı için kalacak yerim yoktu. M.Ö. ev kiralayana kadar kardeşi ve annesiyle birlikte yaşadığı evde kalabileceğimi söyledi. Ben de kabul ettim. Bir akşam kahve teklif ettiler, içtim. Sonra odama çıktım, kitap okurken uyumuşum. Meğer kahveme uyku ilacı koymuşlar. Sabah uyandığımda çırılçıplaktım. M.Ö. de yanımda çıplak uyuyordu. Ağlamaya başladığımda M.Ö. her şeyi videoya çektiğini ve aileme göndereceğini söyleyerek beni tehdit etti. Kredi kartımı aldı ve geri vermedi. O geceden sonra bana 5 kez daha tecavüz etti. Tüm bunlara elindeki görüntüler yüzünden boyun eğdim. İşyerimizin genel müdürü Hülya Y.'nin imzasını taklit ederek, adıma, gerçek maaşımdan daha yüksek bir rakam yazdığı bordroyu göstererek, bankadan 5 bin lira kredi çekti. Bankaya birlikte gittik. Parayı ve kredi kartını kendisine verirsem görüntüleri vereceğini söyledi. Dediğini yaptım, ancak görüntüleri vermedi."

  ŞİRKET MÜDÜRÜ DE ŞİKAYETÇİ OLDU

  S.F.B. Mersin'den, M.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak üzere geldiği Antalya'da eski işyerine de uğrayarak, tecavüz ve sahte bordro düzenlenerek, adına kredi çekilmesi olayını işyerinin genel müdürü Hülya Y.'ye anlattı. İmzasının taklit edilip, şirket kaşesi kullanılarak, bir çalışan adına bankadan kredi çekildiğini öğrenen Hülya Y. de M.Ö. hakkında şikayetçi oldu.

  Geçen hafta gözaltına alınan M.Ö. çıkarıldığı mahkemede, tecavüz iddiasıyla ilgili olarak delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

  Sahte bordro düzenlenmesi iddiasıyla ilgili olarak ise Hülya Y.'nin suç duyurusundan sonra, bankalardan belgelerin isteneceği, gerek görülürse ayrıca soruşturma açılacağı belirtildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir