Petrol
83.62
0.92%
Euro
17.8487
0.65%
Dolar
18.4693
-0.03%
Altın
969.21
0.64%
Borsa
326
0.00%
Bitcoin
373.219
6.42%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  İşkenceye uğrayan çocuk gelin tedavi altında

  Birlikte yaşadığı kişinin ve yakınlarının işkencesine maruz kaldığı öne sürülen kız çocuğu tedavi altına altına alındı.
  • 15.03.2012 - 17:38
  İşkenceye uğrayan çocuk gelin tedavi altında

  İşkenceye uğrayan çocuk gelin tedavi altında #1

  Sakarya Söğütlü'de birlikte yaşadığı B.K. ve yakınlarının şiddet ve işkencesine maruz kaldığını öne süren S.B'nin yakınlarının şikayeti üzerine cumhuriyet savcılığı soruşturma başlattı.

  Vücudunda yanık izleri ve morluklar bulunan S.B, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde tedavi altına alındı.

  KAYINVALİDE VE KAYINPEDER TUTUKLANDI

  Olayın ardından S.B'nin birlikte yaşadığı küçük yaştaki B.K, annesi H.K. ve babası S.K. gözaltına alındı. İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen B.K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, annesi H.K. ve babası S.K. tutuklandı.

  S.B'nin, ifadesinde, 9 ay önce B.K, babası, annesi ve kardeşleriyle Söğütlü'de yaşamaya başladığını, 6 ay boyunca çok mutlu olduğunu ve bir süre sonra kayınvalidesinin iş yapmadığı gerekçesiyle kendisini kayınpederine şikayet ettiğini söylediği öğrenildi.

  KIZGIN DEMİRLE DAĞLAYIP TECAVÜZ ETTİ

  Kayınpederi ve kayınvalidesinin kızgın demirle vücudunu dağladıklarını, üzerinde sigara söndürdüklerini ve aç bıraktıklarını öne süren S.B'nin, evde kimse olmadığı bir gece kayınpederinin tecavüzüne uğradığını, durumu eşine anlattığını ama inandıramadığını, kayınpederinin tehdit etmesi nedeniyle durumu ailesine anlatamadığını, birkaç gün önce de kayınpederinin kendisini Söğütlü'de bir yere bıraktığını, tanımadığı kişilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldığını ve başka bir şey hatırlamadığını söylediği bildirildi.

  Anne E.B'nin ise kızını B.K. ile nişanladıklarını, 18 yaşını doldurmasını beklemeden 9 ay önce kaçtığını, son ana kadar durumunun iyi olduğunu bildiğini ve olayın farklı bir boyuta gelmesine şaşırdığını söylediği kaydedildi.

  SOSYAL GELİŞİM UZMANLARI İLE GÖRÜŞTÜ

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, sosyal gelişim uzmanlarının Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde tedavi gören S.B. ile görüştüğünü söyledi.

  Uzmanların yaptığı incelemede S.B'nin şiddet gördüğünün anlaşıldığını ifade eden Toprak, "Tedavisinin biraz uzun süreceği belirtildi. Annesi kızımızın başında duruyor. İşkence yaptıkları iddiasıyla kayınvalidesi ve kayınpederi tutuklanmış" dedi.

  Toprak, S.B. ile ilgili olarak Çocuk Koruma Kanunu'nun ilgili hükümlerine göre hareket edeceklerini bildirdi.

  Tedavisinin ardından sosyal gelişim uzmanlarının S.B. ile görüşeceği, durumun değerlendirilmesinin ardından S.B'nin koruma altına alınacağı veya ailesine teslim edileceği belirtildi.


  Görüş Bildir