DHA

Düğün konvoyu yapan magandalar durmak bilmiyor.

Kimi zaman kazalara neden olan konvoylar, tüm uyarılara rağmen trafikte tehlike saçmaya devam ediyor.

Bu kez görüntüler İstanbul'dan...

Bayrampaşa ilçesinde 7 Temmuz Pazar günü öğle saatlerinde Otogar Bağlantı Yolu'nda, düğün konvoyundaki sürücüler trafiği yavaşlattı.

Kaza anı kameraya yansıdı

Bu sırada düğün konvoyu arkasında ilerleyen sürücüler, konvoyu geçmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Düğün konvoyundaki araçlar otoyolda aniden durdu, trafikte ilerleyen diğer otomobiller ise öndeki araçlara çarptı.

Meydana gelen zincirleme kaza, cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Aniden duran düğün konvoyu kazaya neden oldu

Düğün konvoyunun trafiği yavaşlatması nedeniyle cep telefonu kamerasıyla çekim yapan Mehmet Durdu Tokluoğlu, telefonunu kardeşine vererek o anları kaydetmesini istedi.

Tokluoğlu, konvoy aniden durunca frene bastı ancak bu sırada arkadan başka bir araç Tokluoğlu'nun kullandığı araca arkadan çarptı.

Tokluoğlu'nun kullandığı otomobil de öndeki başka bir otomobile çarptı. Kazanın ardından Tokluoğlu ile düğün konvoyundaki sürücüler arasında tartışma yaşandı.

1 yaşındaki bebek yaralandı

Tokluoğlu, "Niye yolu kapatıyorsunuz?" diyerek düğün konvoyundaki sürücülere tepki gösterirken, düğün konvoyundaki sürücülerden biri Tokluoğlu'na, "Gereksiz yere yapıyorsun, 14.30'da nikah var şunu halledelim." cümlelerini kullandı.

Kazada Tokluoğlu’nun araçta bulunan 1 yaşındaki yeğeni hafif yaralandı.

"Çevre yolunu kapatmışlar, yolun ortasında oynuyorlardı"

Kaza yapan Mehmet Durdu Tokluoğlu, "Göktürk’ten ailemle dönerken iki araçla dönüyorduk. Ağabeyim ve benim kontrolümde iki ayrı araçta, otogar hal yolunda evime yaklaşık 5 dakika sonra varmak üzereydim. Çevre yolunda önümüzde bir konvoy ilerliyordu. Konvoyun çok yavaş ilerlediğini, yolun kapattığını görerek kardeşime telefonumu verdim videoya çekmesi için. Kardeşim videoya çekerken yol tıkandı, mecburen emniyet şeridine girdik. Sonrasında yavaşladılar biz de yavaşladık; ani bir duruş oldu önümüzde. Biz de aniden durabildik. Durunca arkamızdaki kamyon sanırım mesafeyi koruyamadığı için bize çarpmış oldu, biz de önümüzdeki araca çarpmak durumunda kaldık. Arka koltukta ağabeyimin henüz 1 yaşını doldurmamış çocuğu, yeğenim vardı. Kafasını koltuğa çarpması sonucunda, travma yaşama ihtimaline karşı tedbiren ambulans çağırdık. Çevre yolunu kapatmışlar ve biz araçtan indiğimizde yolun ortasında oynuyorlardı." şeklinde konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)