Euro
15.3292
0.57%
Dolar
13.5708
0.70%
Altın
798.5040
-0.33%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
516.301
1.05%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  İstanbul'da insanı zombiye çeviren haplardan yakalandı

  Uluslararası Posta İşleme Merkezi'ne gelen postada kamuoyunda "zombi hapı" olarak bilinen uyuşturucu madde ele geçirildi.
  • 15.10.2017 - 08:46
  İstanbul'da insanı zombiye çeviren haplardan yakalandı

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince İstanbul Uluslararası Posta İşleme Merkezi'nde narkotik dedektör köpekler eşliğinde gerçekleştirilen rutin kontrolde İspanya'dan gönderilmiş ve alıcısı İstanbul Avcılar’da alıcısı Bulut O. görünen postada 50 küçük paket ele geçirildi.

  TÜRKİYE'DE İLK

  Paketler açılarak içindeki maddeden alınan numune analiz edildiğinde, Türkiye’de daha önce rastlanılmayan ve "zombi hapı" olarak da bilinen "Flakka" adlı sentetik uyuşturucuda kullanılan kimyasal maddeye rastlanıldı.

  SPİKER TUTUKLANDI

  Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına olay hakkında bilgi verildi ve alınan talimat üzerine başlatılan operasyonla Esenyurt Posta Dağıtım Merkezine gelen ve alıcı kısmında ismi yer almamasına rağmen kendisine ait olduğunu beyan ettiği gönderiyi teslim almak isteyen ve özel bir TV kanalında spiker olan Serkan O'ya gönderi teslim edildi.

  Serkan O., “Barcelona’dan bir yakınım kargoyu gönderdi. İçinde ne olduğunu bilmiyordum” dedi ancak tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Serkan O.’nun söz konusu uyuşturucuyla ilgili haberler sunduğu da öğrenildi. Güvenlik güçleri, uyuşturucunun kaynağını bulmak için araştırmalarını sürdürüyor.

  İnsanları zombiye dönüştüren uyuşturucu: Flakka VİDEO

  FLAKKA

  Laboratuvarda yapılan analizde, maddenin ‘flakka’ olarak bilinen, ‘Alpha PVP Hydrochloride’ olduğu saptandı.

  ABD ve Brezilya başta olmak üzere tüm dünyada yayılmaya başlayan, kullananları adeta yamyama çevirip saldırganlaştıran uyuşturucunun, ilk kez Türkiye’de yakalandığı belirtildi.

  Postada zombi hapı ele geçirildi VİDEO

  ÖLÜME GÖTÜRÜYOR

  Rusya menşeili olan sentetik uyuşturucunun ilk olarak ABD’de ortaya çıktığını söyleyen yetkililer, toz ve hap şeklinde kullanılan uyuşturucuyla ilgili uyarıda bulundu. Uyuşturucu kullananların görüntüsünün korku yarattığı ve ölümcül etkisi olduğunu belirten yetkililer, “Maddeyi kullananlar, tanımadıkları kişilere saldırıyor, üstlerini başlarını parçalıyor. Halüsinasyona yol açan madde, kalp krizine neden oluyor” dedi. ABD’de bu uyuşturucuyu kullanan bir kişinin arkadaşının yüzünü yediği de medyada yer aldı.


  Görüş Bildir