Euro
10.4746
0.17%
Dolar
8.7844
0.16%
Altın
504.44
0.32%
Borsa
1.399
0.54%
Bitcoin
279.953
-10.76%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  İstanbul'da jinekolog bir kadının bekaretini bozdu

  Kasıklarında yanma şikayetiyle doktora giden 41 yaşındaki kadın, muayene sırasında bekaretini bozduğu için doktoru dava etti.
  • 28.10.2014 - 12:32
  İstanbul'da jinekolog bir kadının bekaretini bozdu

  jinekolog

  İstanbul Fatih’te yaşayan S.G (41), kasıklarında yanma ve karın ağrısı şikayetiyle gittiği doktor Z.Y’den bekaretini bozduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu.

  "ARTIK BAKİRE DEĞİLSİN" YANITINI ALDIM

  Z.Y’nin bekar olup olmadığını sormadan ve mahiyetini açıklamadan sadece bir test yapacağını söylediği belirten S.G., "Ultrasonla herhangi bir muayene yapmadan bir metal Çubuk kullanarak test yaptı. Sonra kanama oldu. Bana ‘Kanı sil ve giyin,muayenede kendini çok gerdin, kanama bu gerginlikten oldu’ dedi. Kanamalarım sürünce ertesi gün başka bir doktora gittim. Bu kez ‘rahim ağzında taze kanamalı yırtıklar var, artık bakire değilsin’ yanıtını aldım. Toplumun yapısı ve değerleri kapsamında evlenmemiş bir bayan olarak çok zor durumda bırakıldım" dedi.

  "BANA BAKİRE OLMADIĞINI İFADE ETTİ Kİ O MUAYENEYİ YAPTIM"

  Hakim karşısına çıkan Z.Y., "Bana bakire olmadığını ifade etmiş olmalı ki o muayeneyi yaptım. Bu muayene sırasında normal bir kanama dışında bir şey olmadı. Muayene sırasında kullandığım alet doğum yapmış kadınlarda bile kanamaya neden olabilir. Bakire olan birisinin buna tepki vermemesi mümkün değildir" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir