Euro
10.006
1.41%
Dolar
8.2925
1.39%
Altın
475.5
0.77%
Borsa
1.339
0.64%
Bitcoin
450.611
-0.73%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  İstanbul'da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı

  İstanbul'da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı

  İstanbul'da motosikletli kuryeye çarparak ölümüne neden olan sürücünün serbest kalması üzerine, yakınları ve arkadaşları adliye önünde eylem yaptı.
  • DHA
  • 07.04.2021 - 19:35

  Geçtiğimiz günlerde İstanbul Üsküdar'da bir iş yerine evrak getiren motosiklet sürücüsüne, evrakı bıraktıktan sonra motosikletinin yanına geldiği sırada arkasından gelen hafif ticari araç araç çarpmıştı.

  KURYE OLAY YERİNDE CAN VERDİ, SÜRÜCÜ KAÇMIŞTI

  Çarpmanın etkisiyle metrelerce sürüklenen motosiklet sürücüsü Serdar Gökhan Bedir olay yerinde can verirken, ticari araç sürücüsü kaçmıştı.

  ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

  Evli ve iki çocuk babası Bedir'e çarpan sürücü ve araçtaki 4 kişi yakalandı. Sürücü, sevk edildiği adliyede, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  İstanbul da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı #1

  AİLESİ TEPKİ GÖSTERDİ, ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDI

  Bedir'in ailesi, avukatları, arkadaşları ve İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Murat Tomris, mahkemenin kararını protesto etmek için Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı önünde toplandı. Motosikletli kuryeler ve acılı aile, Bedir'in ölümüne sebebiyet veren sürücünün serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

  İstanbul'da motosiklet sürücüsünün öldüğü kaza güvenlik kamerasında

  ACILI ANNE: BİR KERE ALSINLAR BAKSINLAR, KÖR NOKTA DEĞİL

  Hayatını kaybeden motokuryenin annesi Latife Bedir, "Benim canım yandı. Onlar sanıyorlar ki, arkasında insanı yok. Ben devlete güveniyorum. Devlet tez zamanda onları içeri alsın. Benim yavrum toprakta çürüyorsa, onlar da içeride yürüyecek. Bir kere kayıtları izledim, komalık oldum. Kör nokta diyorlar. Bir kere alsınlar baksınlar, kör nokta değil. Resmen cinayet. Benim çocuğum dururken geliyor arkadan vuruyor" şeklinde konuştu.

  İstanbul da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı #2

  "BABASI DA 10 SENE ÖNCE AYNI ŞEKİLDE VEFAT ETTİ"

  10 sene önce eşini de aynı şekilde gerçekleşen bir kaza sonucu kaybettiğini söyleyen Bedir, şöyle devam etti:

  "10 sene önce babasına da böyle yaptılar Aynı bu şekilde, durakta dururken araba arkadan gelip vurdu. Onun peşinde kimse yoktu ama ben ölene kadar bunun peşini bırakmayacağım onlar gün yüzü görmeyecekler. Şoför yok, nerede bu şoför? Bakın, iki tane yetim bana kaldı. Rızkının peşindeydi benim yavrum"

  İstanbul da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı #3

  "KAZA YERİNDEN KAÇMA SEBEPLERİ KUSURLU OLMALARI"

  Kardeşi Mustafa Bedir ise, "Burada olay kurcalanmak isteniyor gibi geliyor. Yüzde 50-50 kusur vermiş halbuki araç şerit ihlali yapıyor, hız ihlali var. Arka taraftan zaten 100 kilometre hızla geliyor araç. Tamamen haksız bir karar olduğunu düşünüyorum. Araç sürücüsünün yüzde yüz kusurlu olduğunu biliyorum. Zaten kaza yerinden kaçma sebepleri kusurlu olmaları. Alkollü olduklarını da tahmin ediyoruz. Çünkü olay yerinden direkt kaçıyorlar. Kesinlikle ambulans falan da aranmıyor. Araçta 5 kişiler, beşi de serbest. Adalet yerini bulur diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

  İstanbul da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı #4

  "HER ŞEY KAYITLARDA BELLİ OLDUĞU HALDE, DELİL YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE DIŞARIDALAR"

  Babasız kalan iki çocuğu ile adliye önüne gelen acılı eş Berrin Bedir, "Adalet istiyoruz. İki evlat yetim kaldı. Şu anda çok fazla kuryeci var. Hepsinin çoluk çocuğu var. haklarının savunulması için de hukuki sorumluluk daha fazla burada. Anlatılacak bir şey değil, hissizleşiyorsunuz, bir şey hissetmiyorsanız çünkü ani ölüm. Alkollü olduğu, sigara kullandığı her türlü kamera kaydında belli olduğu halde ifadesinde hiçbir şekilde kullanmadığını, kurallara uyduğunu, dikkat etmediği için çarptığını söylemiş. Bu kadar belli bir durumda delillerin yetersizliği nedeniyle dışardalar" diye konuştu.

  İstanbul da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı #5

  "PANDEMİ DÖNEMİNDE 203 ARKADAŞIMIZ ÖLDÜ"

  İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Murat Tomris, "Biz bu derneği kurduğumuzdan beri, pandemi döneminden itibaren yaklaşık 203 meslektaşımızı meslek şehidi verdik. Bu trafik kazası değil. Bu resmen bile bile, adam öldürmeye teşebbüstür. Biz asla bunun peşini bırakmayacağız. Bu dava sonuçlanana kadar da bu davanın arasında duracağız. Yetkililerden isteğimiz, araç sürücülerine caydırıcı ceza versinler" dedi.

  İstanbul da kuryeye çarpıp ölümüne neden olan sürücü serbest bırakıldı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir