Petrol
114.32
-0.08%
Euro
17.5676
0.05%
Dolar
16.348
0.00%
Altın
973.73
0.12%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
484.851
-0.32%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Kadıköy'de telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı

  Kadıköy'de telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı

  Kadıköy'de Şenel A. isimli vatandaşı telefon üzerinden dolandırmak isteyen iki kişi polisin fark etmesi üzerine suçüştü yakalandı.
  • 11.09.2014 - 20:45

  Kadıköy'de oturan 53 yaşındaki Şenel A., isimli kadını dün telefonla arayan kişiler, kendilerini polis olarak tanıttı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde komiser olduğunu söyleyen şüpheli, "Terör örgütüne yardım yataklık ettiğiniz anlaşıldı. Soruşturmanın tamamlanması ve sizin kurtulmanız için 10 bin TL vermelisiniz. İş bittikten sonra devlet size paranızı iade edecek" diyerek Şenel A'yı korkuttu.

  POLİS MAĞDURUN HAREKETLERİNDEN ŞÜPHELENDİ

  Şüpheliler, Şenel A'nın başkalarıyla irtibata geçememesi için telefonu kapatmamasını özellikle söyledi. Bunun üzerine bankaya giden Şenel A., söylenen 10 bin TL'yi çektikten sonra şüphelilerin yönlendirmesine göre parayı bırakacağı parka doğru gitti. Yoldan geçen Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Şenel A'nın telefonla konuşurken korkmuş olduğunu gösteren hareketlerinden şüphelendi.

  Telefon dolandırıcısının yakalanma anı kamerada

  POLİS NOT YAZARAK MAĞDURU YÖNLENDİRDİ

  Kadıköy genelinde bu tip dolandırıcılıkların yoğun olduğunu bilen polis, Şenel A'ya yaklaşarak konuşmadan el hareketleriyle iletişim kurdu. Kimliklerini gösterip kendilerini polis olduğunu ispatlayan ekipler, kağıda yazdıkları notlarla Şenel A'yı yönlendirdi.

  PARAYI ALMAYA GELİNCE YAKALADILAR

  Telefonda konuşmaya devam eden Şenel A., polislerin söylediği şekilde hareket etmeye başladı. Polis, Şenel A'ya içinde para şeklinde kesilmiş kağıtların olduğu poşeti verdi. Şenel A, da buluşma yeri olan Sahrayı Cedit Doğa Parkı'na gitti. Şenel A., içinde para süsü verilmiş çantayı şüphelilerin söylediği çalılığın altına bırakıp ayrıldı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan sivil polisler, önce çantayı almaya geleni daha sonra da ona gözcülük eden kişiyi gözaltına aldı.

  Kadıköy de telefon dolandırıcıları suçüstü yakalandı #1

  DAHA ÖNCE DE 55 BİN TL ÇALMIŞLAR

  Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 18 yaşındaki Ali A., ve 24 yaşındaki Hüseyin A'nın Suriye uyruklu olduğu ortaya çıktı. Zanlıların telefonla dolandırıcılık şebekesinde tahsilatçı olduğu ve parayı almaya giden kişiler olduğu belirlendi. Yapılan sorgulamada şüphelilerden Ali A'nın bir hafta önce Göztepe'de 79 yaşındaki Saime T'yi de aynı yöntemle dolandırıp 55 bin TL'sini aldığı belirlendi. Ali A., Saime T., tarafından da teşhis edildi. Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir