Kağıthane'de korkutan patlama

Kağıthane'de korkutan patlama

Saat 21.30 sıralarında 7 katlı bir iş merkezinin 7. katında ilk belirlemelere göre gaz sıkışması nedeniyle bir patlama oldu. Tekstil atölyesi olarak kullanılan iş yerinin camları kırıldı.

İşyeri tabelası ise o sırada yoldan geçmekte olan iki taksinin üzerine düştü. Şans eseri olayda ölen yada yaralan olmadı. Büyük bir gürültüyle dışarı çıkan mahalle sakinleri ise olup biteni anlamaya çalıştı.

Patlamanın olduğu yerin Çağlayan Adliyesi'nin karşısında olması polis ve itfaiye ekiplerini harekete geçirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevre güvenliği aldı. İtfaiye ekipleri ise patlamanın olduğu yerde soğutma çalışması yaptı. İtfaiyenin çalışmalarını tamamlamasının ardından İGDAŞ ve Bomba İmha Uzmanları inceleme yaptı. İlk belirlemelere göre patlamanın gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirlendi. Polis ve itfaienin patlamanın neden kaynaklandığı konusundaki detaylı incelemeleri ise devam ediyor.

GÖRGÜ TANIĞI OLAYI ANLATTI

Patlama olduğu sırada yoldan geçmekte olan taksi şoförü Özgür Yağmur olayı şöyle anlattı: "Ben müşterimi almış Çağlayan istikametinden Kağıthane yönüne gidiyordum. Büyük bir gürültü koptu. Önce ses duyduk sonra üzerimize bir şeyler düştü. Hemen fren yapıp durdum. Arabadaki müşteri bağırarak araçtan indi.

Ben de kendimi hemen dışarı attım. Sonra yukarının yandığını ve yere tuğlaların düştüğünü gördüm"