Euro
9.4635
-0.64%
Dolar
7.9624
-0.54%
Altın
463.12
-0.45%
Borsa
1.34
1.46%
Bitcoin
153.999
1.40%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  Karabulut'un eşyaları ailesine verildi

  Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut'un olay günü üzerindeki eşyaları, aile avukatına verildi.
  • 02.10.2013 - 13:09
  Karabulut'un eşyaları ailesine verildi

  Karabulut un eşyaları ailesine verildi #1

  Bakırköy Adliyesi'ne gelen Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, Münevver Karabulut'un mühürlü bir çuval içerisindeki eşyalarını Bakırköy 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nden teslim aldı. Epözdemir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vahşice işlendiğini belirttiği cinayet davası sürecinin son halkası olarak adli emanetteki eşyaları almaları için mahkemenin kendilerini çağırdığını söyledi.

  4,5 YIL SONRA VERİLDİ

  Ceza yargılamasında süreç kesinleştikten sonra cinayet delili olarak adlandırılamayacak ölen kişinin eşyalarının tereke dosyası olarak sulh hukuk mahkemelerine gönderildiğini anlatan Epözdemir, "O da yasal mirasçıları çağırır ve eşyaları teslim eder. Ancak bu olayda gayet makul olarak aile gelemeyeceklerini ifade etti. Bunları aileye teslim etmek çok doğru olmaz. Ateş düştüğü yeri yakıyor" diye konuştu.

  MEZARININ YAKININA GÖMECEKLER

  Epözdemir, eşyaları teslim aldıklarını ancak aileye vermeyi düşünmediklerini dile getirerek, "Acılı bir annenin yüreğinin bunu kaldırması kolay değil. Çok zor. Bir annenin, bir babanın böylesine hunharca ve vahşice bir cinayetten sonra buna katlanması çok zor, çok güç. Biz eşyaları yıkayıp temizleyip kuvvetle muhtemel naaşının yanında bir yere gömmeyi düşünüyoruz. Aileden verilen talimat da öyle" ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir