Petrol
109.37
-2.29%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.902
-1.71%
14ºC
İstanbul
Hafif yağmur 14 C

  Kars’ta ayılar saldırdı: 2 ölü, 2 yaralı

  Kars’ın Selim ilçesine bağlı Eskigeçit köyü yakınlarında 3 kız kardeş ve bir çocuk ayı saldırısına uğradı: 2 ölü, 2 yaralı.
  • Ajanslar
  • 11.07.2016 - 09:35
  Kars’ta ayılar saldırdı: 2 ölü, 2 yaralı

  Kars’ta ayılar saldırdı: 2 ölü, 2 yaralı #1

  Dün saat 16.30 sıralarında Selim ilçesine bağlı Eskigeçit Köyü, Düzkaya mevkiinde meydana gelen olay şöyle gelişti: İstanbul'da evli olan Selma Güneş ile İzmir'de oturan ablası Sevgi Erdem çocuklarıyla birlikte Kars'taki köylerine geldi. Anne ve babaları Süsem- Cengiz Ekinci çiftçi ile birlikte bayramı geçiren kardeşler, yanlarına 13 yaşındaki kız kardeşleri Cansu Ekinci ve Devran Erdem'i de alarak Döşkaya kayalıklarına çıktı.

  AYI YAVRUSUNU SEVERLERKEN ANNE AYI ÇIKAGELDİ

  Köyün karşısında bulunan ve bir tarafı tamamen uçurum olan 3 kilometre uzunluğundaki kayalıklarda kız kardeşlerin karşısına bir ayı yavrusu çıktı. Ayı yavrusunu sevmeye çalışırlarken anne ayının kükreyerek gelmesi üzerine üç kız kardeş paniğe kapıldı. Kız kardeşler sağa sola kaçmaya çalışırken 9 yaşındaki Devran Erdem uçurumda asılı kaldı, onu kurtarmak isteyen teyze Selma Güneş de yeğeninin ardından gözden kayboldu.

  ANNE AYI DEVRAN'IN ANNESİNİ VE KIZ KARDEŞİNİ REHİN ALDI

  Anne ayı, Devran Erdem'in annesi Sevgi Erdem ile Cansu Ekinci'yi köylülerin anlatımına göre rehin aldı. Kız kardeşlerin çığlıkları üzerine yardıma koşan köylüler jandarmaya haber verdi.

  Kars’ta ayılar saldırdı: 2 ölü, 2 yaralı #2

  DEVRAN ERDEM YARALI BULUNDU AMA KURTARILAMADI

  Bunun ardından bölgeye, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, UMKE, itfaiye ekipleri sevk edildi. Düzkaya'ya gelen ekipler uzun arama çalışmaları sonucu uçurumda asılı kalan Devran Erdem'i yaralı olarak buldu. Selma Güneş'in ise cansız bedenine ulaşıldı. Devran Erdem kaldırıldığı hastaneye yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

  AYI BİR SÜRE SONRA BIRAKIP GİTTİ

  Bir süre sonra ayının bırakıp gitmesi üzerine sağ kurtulan Cansu Ekinci ve ablası Sevgi Erdem olay etkisinden sinir krizi geçirdi. Cenazelere otopsi yapılması için Selim Belediyesine ait ambulansla Erzurum'a gelen 70 yaşındaki amcaları Halil Ekinci, otopsinin ardından yeğeni ile torununun Eskigeçit köyünde toprağa verileceğini bildirdi. Adli Tıp Kurumu önünde olayı anlatan Halil Ekinci, Döşkaya tepesinin çok yüksek ve tehlikeli, kayalıklardan oluşan bir dağ olduğunu bildirdi. Merak ve gezinti için bu yeğenlerinin bu tepeye çıktığını belirten Halil Ekinci, olayı şöyle anlattı: "Yeğenlerim tatil için köye gelmişti. Üç kız kardeş ve Devran ile birlikte gezintiye çıkmışlar. Kayalıklarla köy arası 500 metre kadar. Önlerine bir ayı yavrusu çıkmış. Bunlar sevmek isterken arkalarından anne geliyor. Bu bölgede büyük mağarada var ve oralarda ayıların yaşadığını biliyoruz. Daha önceleri birisine yine ayı saldırmış ve yaralamıştı. Muhtemelen yavrusuna zarar verirler düşüncesi ile bunlara saldırmak istiyor. Bunlarda panikleyince herkes bir tarafa kaçıyor. Devran, düştüğü kayalıklarda asılı kalıyor. Teyzesi de Devran'ı kurtarmak isterken düşüyor. Selma'nın boynu kırılmış ve olay yerinde ölmüştü. Devran ise uzun süre yaralı olarak kaldı ama sonunda o da hayata veda etti. İki kız kardeşi ise ayı bir süre rehin tutuyor, sonra bırakıp gidiyor. Onları da köylüler, jandarma kurtardı."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir