Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
493.159
1.33%
3ºC
İstanbul
Hafif kar 3 C

  Adana'da kuzeni tehdit edip kurşun yağdırdı

  Kefil olduğu için kuzeni tarafından tehdit edilen Ferruh Özdamar hayatını kaybetti.
  • 31.08.2012 - 10:30
  Adana'da kuzeni tehdit edip kurşun yağdırdı

  Adana da kuzeni tehdit edip kurşun yağdırdı #1

  Son nefesinde katilinin adını söyleyen Ferruh Özdamar, "Beni Tamer vurdu. Ümit'e verdiği parayı benden alamayınca, 'Kafana sıkıp öldüreyim mi?' dedi. Belden aşağıma kurşun yağdırdı" dedikten sonra can verdi.

  Adana Şambayat Mahallesi'nde çiftçilik yapan Ferruh Özdamar, iddiaya göre,paraya ihtiyacı olan arkadaşı Ümit Taşkıran'a emlak komisyonculuğu yapan kuzeni Tamer Özdamar'ın 20 bin lira verilmesine aracılık yaptı.

  Ancak, para ödenmeyince Özdamar kuzeni Ferruh'u sıkıştırıp, "Sen aracılık yaptın, bu parayı sen ödeyeceksin" diye ölümle tehdit etmeye başladı. 26 Kasım'da da telefon açıp görüşmek için Ferruh'u çağırdı. Evlerinden 100 metre uzaklıkta Tamer Özdamar tabancayla kuzenini yaraladı.

  SÖN SÖZÜ: BENİ TAMER VURDU

  Hastaneye götürülen Ferruh Özdamar, durumunun ağır olmasına karşın yoğun bakımda katilinin ismini söyledi. İfadesini almaya gelen polislere, "Beni Tamer vurdu. Ümit'e verdiği parayı benden almak istiyordu. Ben de vermeyince ?Kafana sıkıp, öldüreyim mi?' dedi. Tabancasını çıkartıp 15 el belden aşağıma sıktı. O anda şuurumu kaybettim, gözümü hastanede açtım" dedikten sonra hayatını kaybetti.

  KUZENİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ İÇİN PİŞMAN

  Olaydan sonra kaçıp polise teslim olup tutuklanan katil zanlısı Özdamar, müebbet hapis cezası istemiyle Adana 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başladı. Kuzenini öldürdüğü için pişman olduğunu söyleyen Özdamar, "Ferruh'a 20 bin lira para verdim, karşılığında da senet aldım. Ödemeyince parayı arkadaşı Ümit'e verdiğini söyledi. Ondan alıp vereceğini söyledi. Ben de ?muhatabım sensin' dedim. Konuşmak için buluştuğumuzda parayı Ümit'in bana verdiğini söyledi. Ben de almadığımı söyleyince küfür etti. Boğuştuk. Bana yumruk vurdu. Elinde bir cisimle üzerime gelirken tabancamı çıkartıp yere doğru ateş ettim. Yere düştü. Yaralandığını düşünüp, arkadaşım Cabbar'ı arayıp ambulans çağırmasını istedim. Panikleyip mezarlığa kaçtım. Saatlerce düşündüm. Hata yaptım. Pişmanım" diyerek kendini savundu.

  "ERKEK GİBİ VURDUM DESENE"

  Sanığın avukatları ise, Ferruh Özdamar'ın doktorların hatasından öldüğünü iddia etti. Öldürülen Özdamar'ın eşi 41 yaşındaki Mürüvvet Özdamar ise, sanığın eşini planlayarak öldürdüğünü iddia etti. Eşinin borç para almadığını belirten acılı eş, sanığa, "Erkek gibi vurdum desene" diye bağırdı. Hala silah seslerinin kulağında çınladığını söyleyen Özdamar, "Koşarak olay yerine gittim. Eşim yerde yatıyordu. Buz gibiydi, kalbi atıyor mu diye baktım. Hastaneye eşimi ben götürdüm. Eşimi iyi niyetle götürüp öldürdü" dedi.

  İFADE VEREBİLECEK DURUMDA DEĞİLDİ

  Öldürülen Ferruh Özdamar'ın ölmeden önce ifadesini alan polis memurlarından Orhan Küçükpala da tanıklık yaptı. Küçükpala, "Ferruh ifade verebilecek durumda değildi. İfade veremeyeceğine dair formu doldurulmuştu, biz de aynı aynı şekilde form dolduracaktık. Görevli doktor ifade verebilecek durumda olduğunu söyleyince ifadesini aldık. Kendisini kimin vurduğunu söyledi. Daha sonra da hayatını kaybetmiş" diye konuştu. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.


  Görüş Bildir