Euro
10.1047
0.64%
Dolar
8.5362
0.73%
Altın
495.14
0.24%
Borsa
1.432
1.27%
Bitcoin
341.970
3.37%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Kayseri'de çocuğu işkence gören babanın açıklamaları

  Kayseri'de annesinin sigara ve hap içirerek öldürmek istediği 3 yaşındaki Y.T'nin babası, devlet korumasına alınan oğlunu geri almak istiyor.
  • İHA
  • 18.06.2021 - 07:03
  • Güncelleme : 18.06.2021 - 09:51
  Kayseri'de çocuğu işkence gören babanın açıklamaları

  İngiltere'de yaşayan T.Ö. ile Öznur Ö., 4 yıl önce dini nikah kıydı.

  Çiftin bir yıl sonra çocukları dünyaya geldi. T.Ö., 1.5 yıl önce çalışmak için tekrar İngiltere'ye gitti.

  T.Ö., yurt dışındayken, Öznur Ö.'nün oğlu Y.T.'ye sigara içirip ölmesi için ilaç içirdiğini öğrendi.

  Kayseri’de annesinin zorla sigara ve hap içirerek işkence yaptığı 3 yaşındaki çocuğun babası, “Bugün benim çocuğum ölmüş de olabilirdi. En sonunda 2 gün önce bana video atarak ‘çocuğunu öldüreceğim’ dedi. Ben de hemen bu videoyu emniyete gönderdim.” dedi.

  ANNESİ 3 YAŞINDAKİ OĞLUNA İŞKENCE UYGULADI

  Baba T.Ö. 4 yıl önce Öznur Ö. ile dini nikah kıydı. Daha sonra işi nedeniyle İngiltere’ye giden T.Ö., 3 yaşındaki oğlu Y.T.’ye annesi tarafından işkence edildiğini öğrendi.

  Baba T.Ö. durumu polise bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipler,i anne Öznur Ö.’nün Kayseri’de olduğunu belirledi.

  Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, anne Ö.Ö.’yü Talas ilçesinde gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye çıkarılan Öznur Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Öznur Ö.’nün ifadesinde, suçlamaları reddettiği öğrenildi. Çocuk Y.T. ise devlet koruması altına alındı.

  Kayseri de çocuğu işkence gören babanın açıklamaları #1

  ''HIRSIZMIŞ, DOLANDIRICIYMIŞ''

  Anne Öznur Ö.’nün tutuklanıp, çocuğunun da devlet koruması altına alınmasının ardından rahat bir nefes aldığını söyleyen T.Ö., “1.5 yıldır İngiltere’de yaşıyorum. Bugün bir annenin çocuğuna sigara ve ilaç içirip işkence yaparak gündeme gelen çocuğun babasıyım. Bundan 4 yıl önce Öznur ile nikah yaptık. Geçmişini bilmediğim halde sadece bir evlilik yaptığını biliyordum. Meğerse benden önce 1 resmi nikahlı, 2 ayrı kişiyle de benim gibi evlenmiş. Hırsızmış, dolandırıcıymış. Benim bunlardan haberim yoktu. Benim yanıma geldiğinde bunları araştırarak öğrendim.” dedi.

  Kayseri de çocuğu işkence gören babanın açıklamaları #2

  “1.5 YILDIR BU ÇOCUĞA YAPMADIĞI İŞKENCE YOKTUR”

  T.Ö., "Buraya gelmeden önce bu kadın 8 aylık hamileydi. Şimdi 8 aylık hamile olan bir kadın doğurur ama bu çocuk ortada yok. Bu da içimde bir şüphe bıraktı. Bu çocuğumu da benden habersiz başka bir adamın adına kaydettirmiş.

  Bütün devlet yetkililerine sesleniyorum, lütfen benim çocuğumu bana teslim edin. Bu kadın benim yanımdayken çocuğumla beni tehdit ediyordu. ‘Bana bu kadar para vermezsen bu çocuğu öldüreceğim, sana ciğer acısı yaşattıracağım’ diyordu. Ben de her şeye katlandım. Çünkü sonuçta benim çocuğum ortada ve bırakmam olmazdı. Öyle bir niyetim olsaydı, çocuğuma bakmamak gibi bir niyetim olsaydı, bakmazdım. Ayda 10 bin TL ona para gönderiyordum.

  Yaptığı işleri ailesine bildirdiğimde bana ‘kızımız öyle bir şey yapmaz’ diyordu. Kızın yaptığı işlerin delilleri bende vardı. ‘Bir baba olarak ben nasıl çocuğuma sahip çıkıyorsam, siz de kızınıza sahip çıkın’ diye uyardım. Kimse beni dinlemedi.” dedi.

  Kayseri de çocuğu işkence gören babanın açıklamaları #3

  “MÜEBBET HAPİS CEZASI ALMASINI İSTİYORUM”

  T.Ö., “En sonunda 2 gün önce bana video atarak ‘çocuğunu öldüreceğim’ dedi. Ben de hemen bu videoyu emniyete gönderdim. Onlar da gereken şeyleri yaptılar. Şu anda çocuğum esirgeme kurumunda, bu kadın da hak ettiği yere girdi. Böyle bir kadının müebbet hapis cezası almasını istiyorum. Bugün benim çocuğum ölmüş de olabilirdi. Eğer müdahale etmeseydim o çocuk toprağın altındaydı. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kulandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir