Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
138.990
4.77%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  Kendi çocuğunun katili öğretmen aslında bir melekmiş

  2 aylık bebeğini ölüme terk eden Seçil M.D.'nin mesleğinin ilk yıllarında melek gibi bir öğretmen olduğu ortaya çıktı.
  • 28.10.2013 - 07:45
  Kendi çocuğunun katili öğretmen aslında bir melekmiş

  Kendi çocuğunun katili öğretmen aslında bir melekmiş #1

  Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde 2 aylık oğlunu evde tek başına bırakıp 9 günlük tatile giden ve bebeğin ölümüne neden olan Seçil M.D.'nin hayat hikâyesine Akşam ulaştı. Seçil M.D., Reşat Nuri Güntekin'in romanında olduğu gibi bir köy okulunda hayata atılmış.

  AİLESİ DE ÖĞRETMEN

  Öğretmen bir baba ile ev hanımı annenin çocuğu olarak Adana'da dünyaya gelen Seçil M.D. çocukları çok sevdiği için baba mesleğini seçti. Üniversiteyi bitirdikten sonra KPSS'ye giren Seçil M.D.'nin ataması yapılmadı. Bunun üzerine sözleşmeli öğretmenliğe başvurdu.

  KARS'TA GÖREVE BAŞLADI

  2008'de Kars'ın Kağızman İlçesi'ne bağlı Çengili Köyü'ne sözleşmeli öğretmen olarak atandı. Seçil M.D. dersleri boş geçen öğrencilere umut oldu.

  'KENDİ DÜNYASINDA YAŞIYORDU'

  Çengili'de 3 yıl görev yapan öğretmenin meslektaşları Seçil M.D.'yi bu sözlerle anlattı: 'Farklı bir kişiliği vardı. Çocuklara karşı iyiydi. Ancak bizlerle diyalogu çok fazla yoktu. Kendi dünyasında yaşıyordu. Sessiz ve içine kapanıktı. Ancak çocuklara karşı kötü bir tutumunu fark etmedik. Çocuklar da onu severdi.'

  ASTSUBAYLA EVLENDİ

  Seçil M.D. 3 yıl Çengili'de çalıştıktan sonra bir astsubayla evlendi. Gölcük'te görevli astsubay eşi sayesinde eş durumundan 2011'de tayini çıktı. Gölcük Yazlık İlkokulu'na tayin oldu. Eşinden 2012'de boşandı. Burada 2 yıl görev yapan Seçil M.D. bu yıl kadro alarak yeni okuluna atandı.

  SEÇİL HOCA, BOŞ GEÇEN DERSLERE İLAÇ OLDU

  Seçil M.D., Kağızman'a 30 kilometre uzaklıktaki Çengili Köyü'ndeki okula  atandı. Okulda öğretmen açığı vardı ve öğrencilerin bazı dersleri boş geçiyordu. Seçil M.D. ile boş geçen dersler sona erdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir