Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
387.778
2.09%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Kendisine emanet edilen çocuğu döverek öldürdü

  Olay, dün akşam Kocaeli'nin Darıca ilçesinde meydana geldi.
  • 29.11.2013 - 17:33
  Kendisine emanet edilen çocuğu döverek öldürdü

  Kendisine emanet edilen çocuğu döverek öldürdü #1

  Eşinden ayrı yaşayan Dilek Baltacı, dışarıya çıkarken oğlu Soner Umut Baltacı'yı, bir süredir evini paylaştığı arkadaşı Hanife Yardımcı'ya emanet etti. İddiaya göre Hanife Yardımcı, yaramazlık yapmasına sinirlendiği çocuğu, yanında bulunan yeğeni 15 yaşındaki M.C. ile birlikte tekme tokat dövdü.

  Hanife Yardımcı ve yeğeni M.C., yediği dayağın etkisiyle kusan ve bir süre hareketsiz kalan Soner Umut Baltacı'yı yatağına yatırdıktan sonra kendileri de yatıp uyudu.

  ANNESİNİ ARAYIP 'MERDİVENLERDEN DÜŞTÜ' DEDİ

  Bir süre sonra uyanan Hanife Yardımcı, minik çocuğun hiç hareket etmeden yattığını görünce uyandırmaya çalıştı. Çocuğun öldüğünü fark eden Hanife Yardımcı, annesi Dilek Baltacı'yı telefonla arayıp "Soner merdivenden düştü" dedi.

  Hemen eve gelen Dilek Baltacı, oğlunu Farabi Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan kontrollerde çocuğun öldüğünü belirleyen doktorlar, vücudundaki izlerden, dövülerek öldürüldüğünden şüphelendi. Polis yaptığı kısa bir sorgulamanın ardından, Soner'in dövülerek öldürüldüğünü ortaya çıkardı.

  Kendisine emanet edilen çocuğu döverek öldürdü #2

  'AYAKLARIYLA ÜZERİNE ÇIKTI'

  Hanife Yardımcı ile yeğeni M.C. gözaltına alındı. M.C.'nin polise verdiği ifadede, Hanife Yardımcı'nın minik Soner'i yaramazlık yaptığı için dövdüğünü, daha sonra da ayaklarıyla üzerine çıktığını ve bu sırada çocuğun kustuğunu söylediği öğrenildi. Kendisinin de çocuğa tekme attığını itiraf ettiği belirtilen M.C.'nin, daha sonra minik Soner'i yatağına yatırarak uyuduklarını söylediği kaydedildi.

  Gözaltında bulunan Hanife Yardımcı ve yeğeni M.C. hakkında çocuğu döverek öldürmek, Dilek Baltacı hakkında da ihmal suçlamasıyla soruşturma sürüyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir