Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
322.877
0.54%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Kızı öldürülen anne adliyede fenalık geçirdi

  Kocaeli'de eşini öldüren Sinan Korkmaz yargılanırken, kızının ölüm acısını yaşayan anne sinir krizleri geçirdi.
  • DHA
  • 15.06.2016 - 17:13
  Kızı öldürülen anne adliyede fenalık geçirdi

  13 Ocak'ta Körfez Güney Mahallesi'nde meydana gelen olayda Sinan Korkmaz, boşanma davası açarak babasının evine giden eşi Hümeyra Korkmaz'ı arayarak 6 aylık çocuğunu görmek istediğini söyledi.

  HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

  Hümeyra Korkmaz mahkemenin uzaklaştırma cezası verdiği eşinin çocuğunu görmesine izin verdi. Sinan Korkmaz kapının önünde görüştüğü eşini tabanca ile ateş ederek vurdu. Hümeyra Korkmaz tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

  8 EYLÜL'E ERTELENDİ

  Kocaeli 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugunkü duruşması dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve tanıkların dinlenmesi amacıyla 8 Eylül tarihine ertelendi.

  Kızı öldürülen anne adliyede fenalık geçirdi #1

  ACILI ANNE FENALIK GEÇİRDİ

  Duruşmaya katılan anne Nermin Dilaver, salondan çıktıktan sonra adliyenin merdivenlerinde fenalık geçirdi. Sinir krizi geçirerek ağlayan Nermin Dilaver'e, Kocaeli Kadın Platformu üyeleri destek oldu. Nermin Dilaver, "21 yaşında yavrumu toprağa verdim. Ben torunuma ne diyeceğim. Başka Hümeyralar yanmasın" diyerek feryat etti.

  'ÖLDÜRMEK İÇİN PLAN YAPTIĞI BELLİ'

  Hümeyra Korkmaz'ın ağabeyi Fatih Dilaver adliyenin önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Olay anında oradaydım. Çocuğunu görmek için belli bir saat vardı zaten. Saat 3'de orada olacaktı. O gün beni, kardeşimi ve annemi öldürmek için plan yaptığı belli. Herhangi bir tartışma yaşanmadı. Buna bütün apartman halkı da şahit. Hepsi silah sesine çıktı. Kaçtığını görenler tedirgin olduğunu görmüş zaten. Şahsın madde bağımlısı olduğu, ailesinin bile ona karşı olduğu, herhangi bir sorumluluk almadığı, bizim tarafımızdan AMATEM'e yatırıldığı biliniyor. Kız kardeşim boşanma kararı verdiğinde biz hep arkasında olduk. Şu bir gerçek ki biz çocukla babasını hiçbir zaman ayırmadık. Biz ona hep iyilik yaptık."

  Kızı öldürülen anne adliyede fenalık geçirdi #2


  Görüş Bildir