Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.097
-0.43%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C

  Kocaeli'de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular

  Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir süredir boş olan iş yerinin duvarını delip, yandaki kuyumcu dükkanına giren hırsızlar, yaklaşık 80 bin liralık altın çaldı.
  • DHA
  • 17.02.2021 - 11:37
  • Güncelleme : 17.02.2021 - 13:22
  Kocaeli'de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular

  Kocaeli'nin Körfez ilçesi Kuzey Mahallesi Cahit Zarifoğlu Caddesi'nde meydana gelen olayda, bir süredir boş olan iş yerinin duvarını delen 2 kişi, yandaki kuyumcu dükkanının tuvaletine geçti.

  Yaklaşık 5 dakika boyunca içeride gezinen hırsızlar, ellerindeki sopalarla önce ampulleri kırdı, ardından da ellerindeki çuvallara altınları doldurdu.

  80 BİN LİRALIK ALTIN ÇALDILAR

  Hırsızlar, polis ekiplerinin geldiğini duyunca kırdıkları delikten çıkarak yaklaşık 80 bin lira değerindeki altınla kaçtı.

  Gelen polis ekipleri, kamera kayıtlarını inceleyerek şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #1

  "ALARM ŞİRKETİ HABER VERDİ"

  İş yeri sahibi Nihat Can Kırcı, “Saat 04.00 sıralarında bağlı olduğumuz alarm şirketi bizi aradı ve iş yerinin sensöründe bir hareket olduğunu söyleyerek kontrol etmemizi istedi. Ben de iş yerinin güvenlik kamerasını incelediğinde iki kişinin içeride gezindiğini gördüm. Alarm şirketine polisi aramasını söyledim. Yola çıktığımızda biz gelene kadar hırsızlar gitmişlerdi. Geldiğimiz zaman polis vardı. İlk önce kepengi açamadık, elektriği kestiklerini sandık. Yan tarafımızda bulunan 2-3 yıldır boş duran bir iş yerinin mutfağına girmişler, oradan bizim tarafımıza duvarı kırarak girmişler.” dedi.

  Kocaeli'de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular VİDEO

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #2

  "KASALARIMIZA DOKUNACAK KADAR VAKİTLERİ OLMAMIŞ"

  Hırsızların sinyal kesici cihazlar kullandıklarını söyleyen Kırcı, “Anladığımız kadarıyla sinyal kesicilerle gelmişler ama bize alarm şirketinden uyarı geldiği için polise haber veriyoruz. Polisi gördükleri anda da kaçıyorlar. Aslında anlaşılan bu soygunun daha büyük olacağını ama polis gelince soygunun yarıda kalıp bir an önce kaçmaya çalıştıklarını görüyoruz. Sadece dışarıdaki altınların bir kısmını çalmışlar, kasalarımıza dokunacak kadar vakitleri olmamış. Şu anda yaklaşık 80 bin lira kadar bir zararımız olduğunu tahmin ediyoruz.” diye konuştu.

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #3

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #4

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #5

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #6

  Kocaeli de duvarı delerek girdikleri kuyumcuyu soydular #7


  Görüş Bildir