Petrol
112.92
1.75%
Euro
17.528
0.01%
Dolar
16.6437
0.71%
Altın
972.06
0.33%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
347.696
-0.04%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Kocaeli’de telefon cinayeti: Ağabey kardeşinin suçsuz olduğu savundu

  İki kişi arasında başlayan cep telefon kavgasının cinayetle son bulmasının ardından katil zanlısının ağabeyi, suçlamaları reddederek, “Adam saçmalardan değil, kalp krizinden öldü” dedi.
  • İHA
  • 22.03.2021 - 11:44
  • Güncelleme : 22.03.2021 - 11:46
  Kocaeli’de telefon cinayeti: Ağabey kardeşinin suçsuz olduğu savundu

  Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi otoparkında seyyar satıcılık yapan B.Ö. ile Davut Mutlu arasında kayıp telefon nedeniyle çıkan kavga sonrası pompalı tüfekle vurularak yaralanan Mutlu, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

  Yaşanan olay sonrası şüpheli B.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  AĞABEY İDDİALARI REDDETİ: ADAM KALP KRİZİNDEN ÖLÜYOR

  Cezaevine giren B.Ö. isimli şahsın Ümraniye’de yaşayan ağabeyi Önder Önal, cinayet anına ilişkin olarak ortaya atılan iddiaları reddederek, “Kardeşim telefon hırsızlığı yapmadı. O telefonu yerde bulup, kenara kaldırdı. Kardeşimin öldürmek gibi bir kastı yok, zaten öldürmek için değil korkutmak için tüfeği eline alıyor. Bu zaten görüntülerde de görülüyor. Adam aldığı saçma kurşunlardan değil, kalp krizinden ölüyor.” diye konuştu.

  Kocaeli’de telefon cinayeti: Ağabey kardeşinin suçsuz olduğu savundu #1

  “KARDEŞİM TELEFONU YERDE BULMUŞ”

  Yaşanan cinayet öncesi cep telefonu hırsızlığının olmadığını belirten ağabey Önal, “Kardeşimin tartıştığı şahısla önceden herhangi bir tanışıklığı yok. Kardeşim hastane önünde tezgah açıp, bal satıyordu. Yine çalıştığı bir gün yanına bir kadın gelmiş ve tezgah açmış. Kısa süre sonra kardeşim aracından malzeme almak için otomobiline doğru hareket ediyor ve yerde bir telefon buluyor. Çevrede kimseyi göremeyince de bulduğu telefonu kendi aracının üzerine koyuyor. O esnada az önce yanına gelen kadın ve kocasının sağa sola bakarak bir şeyler aradığını fark ediyor. Ancak kendilerinin telefon kaybettiklerinden haberi yok.

  Kocaeli’de telefon cinayeti: Ağabey kardeşinin suçsuz olduğu savundu #2

  “ARAÇTAN İNDİRİP DARBETMEYE BAŞLAMIŞ”

  Daha sonra karşı taraf telefonlarını çaldırınca kardeşimin aracının üzerinde olduğunu görüyor ve tartışmaya başlıyor. Kardeşim de telefonu yerde bulduğunu ve onlara ait olmadığını özellikle belirtiyor. Tartışma o gün için orada sona eriyor. Ertesi gün kardeşim müşterisine bal götürmek için bir adrese gidiyor. Kardeşimin bana anlattığına göre, gittiği adreste müşterinin gelmesini aracının içinde beklerken dün tartıştığı adamın yanına gelerek kendisine vurduğunu söylüyor. Kardeşimi araçtan indirip darbetmeye başlamış. Kardeşim de maktulü korkutmak için yanında taşıdığı tüfekle şahsı hedef almadan ateş ediyor. Tüfekten çıkan saçmalardan 7'si farklı yönlere giderken 2’si maalesef adama isabet ediyor.” diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir