Kocası dövünce dağa kaçtı

Kocası dövünce dağa kaçtı

Göltarla köyünde oturan 26 yaşındaki Merve Özdemir, 29 Ağustos Perşembe günü eşinden şiddet gördükten sonra saat 14.30 sıralarında evden ayrıldı. Özdemir'in dönmemesi üzerine yakınları, jandarma ekiplerine başvurdu. Elmalı Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, ihbar üzerine ilk olarak kadının yaşadığı eve gitti. Jandarma ekiplerini karşısında gören Raşit Özdemir, 6 yaşındaki oğlu Umutcan ve 5 yaşındaki kızı Yasemin'i av tüfeğiyle rehin aldı. Jandarma ekipleri Raşit Özdemir'i ikna ederek çocukları kurtardı. Gözaltına alınan Özdemir, ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

AĞACIN ALTINDA BULUNDU

Çocukların kurtarılmasının ardından Merve Özdemir'in aranmasına başlandı. Köy ve yakınlarındaki aramalardan sonuç alamayan jandarma, dağ ve ormanlık alana yoğunlaştı. Özdemir, iz takip köpeklerinin katıldığı arama çalışmaları sonucu 1 Eylül Pazar günü öğle saatlerinde köye 2 kilometre uzaklıktaki Tekkatran Mevkii'ndeki bir ağacın altında bitkin halde yatarken bulundu. Jandarma ekiplerinin su ve yiyecek verdikten sonra köye getirdiği kadın, çocuklarıyla kucaklaştı.

ÜÇ GÜN DAĞDA KALDIM

Eşinden sürekli şiddet gördüğünü belirten Merve Özdemir, olay günü de şidddet gördükten sonra evi terk ettiğini söyledi. Özdemir, "Gözüm kararmış, ne yaptığımı bilmiyorum. Üç gün dağda kaldım. Hiçbir şey yemedim. Çok susadım. Çiğ düşen yapraklardaki sularla dudaklarımı ıslatıyordum. Bir ağacın altında baygınlık geçirmişim. Kendime geldiğimde jandarmalar yüzümü yıkıyordu" dedi.

Ailesinin evine dönen Merve Özdemir, eşinden boşanmak ve çocuklarıyla yaşamak istediğini söyledi.