Euro
10.8579
0.07%
Dolar
9.3166
-0.15%
Altın
532.8
0.56%
Borsa
1.432
1.03%
Bitcoin
579.750
2.11%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Konya'da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi

  57 yaşındaki anneanne ve 5 yaşındaki torununa motosikletle çarparak ölümlerine neden olan sürücü, iyi hal indirimi aldı. Sürücüye 5 yıl 5 ay hapis cezası yazıldı.
  • DHA
  • 22.09.2021 - 15:42
  • Güncelleme : 22.09.2021 - 21:30
  Konya'da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi

  Konya'nın Selçuklu ilçesi Sille Parsana Mahallesi'nde oturan 57 yaşındaki Peruzet Koçak, 21 Nisan günü akşam saatlerinde dışarı çıktı.

  Yanına 5 yaşındaki torunu Ayşe Miray Doğru'yu da alıp, iftar alışverişi için evlerinin karşısındaki markete gitti.

  Alışveriş sonrası evlerine gitmek için yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan anneanne ve toruna, Mehmet Urmamen yönetimindeki 42 AFH 792 plakalı motosiklet çarptı.

  İKİSİ DE VEFAT ETTİ

  Yaklaşık 10 metre savrulan Peruzet Koçak kaza yerinde, torunu Ayşe Miray Doğru ise kaldırıldığı yakındaki özel hastanede yaşamını yitirdi. Yaklaşık 200 metre sürüklenen motosiklet sürücüsü Mehmet Urmamen de Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı, tedavisinin ardından ise mahkemece tutuklandı.

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #1

  Konya'da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi VİDEO

  15 YILA KADAR YARGILANIYORDU

  Mehmet Urmamen, Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma' suçundan 2 yıldan 15 yıla kadar yargılandığı davada, Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığı'nca hazırlanan raporda asli kusurlu bulundu.

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #2

  ASLİ KUSURLU SEÇİLDİ

  Raporda sürücü Urmamen'in, gündüz vakti meskun mahallede yaya geçidine geldiğinde yola gereken dikkati vermediği belirtilerek, ''Yaya geçidine geldiğinde, yola gereken dikkatini vermemiş, hızını yol, zemin, mahal, görüş ve trafik durumunun gerektirdiği şartlara göre ayarlamamış, olay mahalli yaya geçidine, mahalde geçmekte olan yayalara ilk geçiş hakkını bırakacak şekilde yaklaşmamış, gidiş istikametine göre yolun sağ tarafından sol tarafına doğru karşıdan karşıya geçmek isteyen ve yolu bitirmek üzere olan yayalara zamanında etkin direksiyon ve fren tedbiri almadan çarptığı olayda, dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı hareketiyle 'asli' kusurludur. Müteveffa yayalar Ayşe Miray Doğru ve Peruzet Koçak gündüz vakti, meskun mahalde yaya geçidini kullanarak karşıya geçmek istedikleri esnada, sol taraflarından gelen ve kendilerine geçiş hakkı vermeyen motosikletlinin çarptığı olayda, kazaya etken kural ihlalleri olmadığı anlaşıldığından kusursuzdurlar.” denildi.

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #3

  SAVCI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

  Mehmet Urmamen'in yargılandığı davanın 3'üncü celsesi dün görüldü. Urmamen, tutuklu bulunduğu cezaevinden duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Savcı mütalaasında; Urmamen'in tam kusurlu olduğu, 'taksirle iki kişinin ölümüne neden olma' suçunu işlediği ve bu suçtan ceza alması gerektiği belirtilerek, tahliyesi talep edildi.

  Urmamen de son savunmasında, ''Olay nedeniyle üzgünüm ve pişmanım.” dedi.

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #4

  'İYİ HAL' İNDİRİMİ UYGULANDI

  Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Urmamen'e ilk olarak ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma’ suçundan 6 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Heyet, Urmamen'in mahkemedeki 'iyi hali'nden dolayı cezayı 5 yıl 5 aya indirdi. Urmamen'in tutukluk halinin devamına karar verilirken, ehliyetine de 2 yıl süreyle el koyuldu.

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #5

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #6

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #7

  Konya da anneanne ve torunu öldüren sürücüye indirimli 5 yıl hapis verildi #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir