Konya'da kız kardeşlerini istismar eden ağabeye 34 yıl 6 ay hapis cezası verildi
DHA

Konya'da kan donduran olay...

Seydişehir ilçesinde Kuran kursuna giden E.B., geçen yıl ağustos ayında eğitmenine ağabeyi V.B.'nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

Eğitmen, durumu aileye ve jandarmaya bildirdi. İhbar sonrası fabrikada çalışan V.B., gözaltına aldı.

"Arabamı kullanmak istersen, benimle ilişkiye gireceksin"

V.B., ifadesinde, "2 yıl önce araba aldım. Kız kardeşim de arabamı kullanmak istiyordu. 'Arabamı kullanmak istersen, benimle ilişkiye gireceksin' dedim; o da kabul etti. 2 yıl boyunca devam etti." dedi. İfadesi sonrası V.B., 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan tutuklandı.

Kız kardeşlerini 7 yıl boyunca istismar etti

Çocuk İzleme Merkezi'nde (ÇİM) ifadesi alınan E.B., ağabeyi V.B.'nin 2016'dan 2023'e kadar ailesinin evde olmadığı sıralarda kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

V.B.'nin diğer kız kardeş A.B.'ye de sarkıntılıkta bulunup, ettiği ortaya çıktı.

Kız kardeşlerin ifadelerinin ardından Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianame hazırladı.

Dava açıldı

İddianamede, V.B.'nin kız kardeşi E.B.'ye yönelik eylemlerinden dolayı 30 yıla kadar hapsi, A.B.'ye yönelik eylemlerinden dolayı da 12 yıla kadar hapsi istendi.

"Kardeşim bana iftira attı"

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasında çıkan tutuklu sanık V.B., "Kardeşim E.B., bana iftira atmıştır. Diğer kız kardeşim A.B.'ye de bir şey yapmadım. Beraatimi istiyorum." dedi.

34 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Mahkeme heyeti, V.B.'ye 'çocuğun istismarı' suçundan 30 yıl, 'sarkıntılık yapmak' suçundan da 4 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)