Euro
15.4538
-0.81%
Dolar
13.7146
-0.6%
Altın
784.27
-0.63%
Borsa
1.964
1.92%
Bitcoin
718.179
3.88%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Koronavirüsü atlatan Adnan Oktar, karantinaya alındı

  Organize suç örgütü lideri Adnan Oktar'ın tutuklu bulunduğu Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda karantinada olduğu öğrenilirken, sağlık durumunun da iyi olduğu ifade edildi.
  • DHA
  • 23.03.2021 - 14:28
  • Güncelleme : 23.03.2021 - 14:38
  Koronavirüsü atlatan Adnan Oktar, karantinaya alındı

  Avukat Sinem Mollahasanoğlu’nun, 21 Ocak günü müvekkili Adnan Oktar’ın sağlık durumuyla ilgili cezaevi savcısına dilekçe sunduğu ortaya çıktı.

  Dilekçede, Edirne Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan Adnan Oktar’ın, 14 Ocak 2021’de yaptırdığı test sonucunun önce pozitif çıktığı ardından da izole şekilde koğuşa kaldırıldığı belirtildi.

  "CAN GÜVENLİĞİNDEN ENDİŞE DUYMAKTAYIZ"

  Adnan Oktar'ın 29 Ocak 2021 tarihi itibariyle yapılan test ve muayene sonucunda koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığı, Oktar’ın karantinaya alındığı ve daha önce Adalet Bakanlığı’na bildirildiği kaydedilen dilekçede "Müvekkil ve arkadaşlarının farklı cezaevlerine dağıtılıp özellikle müvekkile yönelik bir suikast düzenleneceği yönünde tehditler alması nedeniyle müvekkilimin can güvenliğinden endişe duymaktayız. Bu sebeple müvekkilin sağlığı ve can güvenliği hakkında hem ailesinin hem de avukatlarının bilgi alabilmesinin önüne şüpheli test sonucu ile adeta bir engel konulmaktadır. Hiç kimseyle teması olmayan ve izole durumda tutulan bir kişinin test sonucunun pozitif çıkma ihtimali bulunmamaktadır." şeklinde ifadeler kullanıldı.

  Koronavirüsü atlatan Adnan Oktar, karantinaya alındı #1

  OKTAR’IN AİLESİYLE GÖRÜŞMESİ TALEP EDİLDİ

  Dilekçede Adnan Oktar’ın koronavirüs testinin tekrarlanması, karantina uygulamasının kaldırılması ve karantinanın kaldırılmaması ihtimalinde ailesi ve avukatları ile telefonla da olsa görüşme hakkının kullanılması talep edildi.

  SAĞLIK DURUMU İYİ

  Oktar’ın koronavirüs testinin negatife döndüğü, sağlık durumunun iyi olduğu fakat kontrol amaçlı karantinada bulunduğu öğrenildi.

  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Adnan Oktar'ın birçok suçtan 9 bin 803 yıl hapis cezasına çarptırmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir